Цей крок є продовженням системної підтримки, яку ФАО надає Україні з початку повномасштабного вторгнення. Нова угода передбачає, насамперед, надання експертної та аналітичної допомоги у розробці стратегічних напрямів для сталого розвитку аграрної галузі в умовах війни та повоєнного відновлення, передає EastFruit.
Як зазначають у міністерстві, практична допомога від ФАО вже має значні результати. Зокрема, українські харчові підприємства отримали понад 200 генераторів для забезпечення безперебійної роботи, а фермери — модульні сховища для зерна та якісне насіння для посівної. Впроваджується масштабний план надзвичайного реагування та раннього відновлення для найбільш постраждалих регіонів.
Під час підписання угоди міністр аграрної політики Віталій Коваль окремо наголосив на необхідності посилити підтримку аграріїв з прифронтових територій, які працюють у надскладних умовах та потребують особливої уваги.
Вагомим є і той факт, що Україну нещодавно було переобрано до Ради ФАО на період 2025-2028 років. Це дає країні можливість ще активніше просувати інтереси українських агровиробників на міжнародній арені, залучати нові проєкти та впливати на формування глобальної продовольчої політики.
Більше новин читайте на GreenPost.