Україна спростила підключення виробників біометану до газової системи

1 хв на прочитання07 Листопада 2024, 13:59
ФОТО: газорозподільна система / rda-hm.gov.ua

Виробники біометану отримають доступ до газових мереж: схвалено проєкт змін до профільного Кодексу.

Регулятор спростив вимоги до технічних умов приєднання об’єктів виробництва біометану до газорозподільних систем. Відповідну постанову про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це повідомили у Міненерго. 

Документ встановлює процедуру подання та розгляду заявок на приєднання, формулює вимоги до точок приєднання та обліку біометану та загалом сприятиме сталому розвитку енергетичного сектору України та прозорості процедури приєднання біометанових установок.

«Ми спільно з регулятором працюємо для посилення інтеграції українського ринку біометану в ринок ЄС. Це рішення сприятиме енергетичній незалежності держави через розвиток власного виробництва газу та диверсифікацію джерел постачання. Розвиток біометанового сектору залучить інвестиції, створить нові робочі місця. Особливо важливим є вплив цього рішення на аграрний сектор, який отримує нові можливості для переробки сільськогосподарських відходів та сприятиме розвитку циркулярної економіки», - зазначив Микола Колісник, заступник міністра енергетики України.

Запровадження біометанових технологій зменшить викиди парникових газів та забезпечить ефективну утилізацію органічних відходів, що наближає Україну до європейських екологічних стандартів та повністю відповідає стратегічному курсу України на декарбонізацію економіки та розвиток відновлюваної енергетики. 

Нагадаємо, що з вересня 2024 року в Україні запроваджено чіткий механізм митного оформлення експорту біометану. Новий порядок встановлює прозорі правила для всіх учасників ринку та регламентує процедуру експорту через українську газотранспортну систему до країн ЄС.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: