Україна переходить до середньострокового планування розвитку галузі ВРХ

2 хв на прочитання16 Квітня 2025, 14:47
Развитие животноводства: Украина планирует увеличение поголовья КРС

Міністр агрополітики Віталій Коваль заявив про розробку державних програм підтримки тваринництва з горизонтом планування до трьох років.

В Україні розпочато роботу над стратегічним переходом від короткострокового до середньострокового планування розвитку сектору великої рогатої худоби (ВРХ) у тваринництві. Цей крок є реакцією на значне скорочення поголів'я ВРХ в країні, яке за понад 30 років незалежності зменшилося більш ніж у 14 разів. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль Укрінформу.

За словами міністра, якщо у 1991 році в Україні нараховувалося 28 мільйонів голів ВРХ, то станом на 1 січня 2025 року цей показник склав лише 2 мільйони 29 тисяч. Таке різке падіння обумовило необхідність перегляду підходів до розвитку галузі.

Віталій Коваль зазначив, що Міністерство агрополітики спрямовує зусилля на розробку та впровадження державних програм, націлених на покращення генетики поголів'я, часткову компенсацію витрат на будівництво ферм та інші заходи підтримки тваринництва. Наразі триває визначення обсягу фінансових ресурсів, які будуть спрямовані на ці цілі. Міністр підкреслив, що підтримка галузі обов'язково буде, і особливо важливим є перехід до середньострокового планування.

Інвестиційний цикл у галузі тваринництва є досить тривалим і може становити від 18 до 36 місяців. У зв'язку з цим, за словами Віталія Коваля, вкрай важливо, щоб аграрії, розпочинаючи нові проєкти у сфері тваринництва, мали чітке розуміння того, що вони отримають державну фінансову підтримку для розвитку свого бізнесу не лише в найближчий рік, а й у середньостроковій перспективі.

Раніше Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року. Основною метою цієї програми є забезпечення внутрішнього ринку безпечною та якісною харчовою продукцією тваринного походження, а також створення сприятливих умов для розвитку прогресивних форм підприємництва в галузі, зокрема фермерських господарств, що сприятиме їхній інтеграції в аграрний ринок.

За попередніми даними Мінагрополітики, станом на 1 березня 2025 року в Україні утримувалося 2 мільйони 82,2 тисячі голів ВРХ, у тому числі 1 мільйон 150,1 тисяч корів. Позитивним сигналом є те, що порівняно з лютим 2025 року загальне поголів’я ВРХ збільшилося на 53 тисячі голів (+3%), хоча чисельність корів і зменшилася на 6 тисяч голів (-1%). Проте, порівняно з 1 березня 2024 року, загальне поголів’я ВРХ скоротилося на 161 тисячу голів (-7%), а кількість корів – на 105 тисяч голів (-8%). Наразі близько 44% ВРХ утримується на промислових підприємствах, а 56% – у господарствах населення.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: