Україна оцінює пошкодження захисної арки Чорнобильської АЕС після атаки дрона
Україна визначає оптимальний спосіб відновлення належного функціонування захисної арки.

Україна шукає шляхи відновлення пошкоджень конфайнменту ("арки") Чорнобильської атомної електростанції, спричинених атакою російського безпілотника. Про це заявила міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук під час відкриття сонячної електростанції потужністю 0,8 МВт на території виведеної з експлуатації АЕС у суботу. Захід відбувся напередодні двох конференцій, присвячених питанням Чорнобиля та іншим аспектам діяльності в сфері атомної енергетики, повідомляє Reuters.
За словами міністра, Україна спільно з експертами визначає оптимальний спосіб відновлення належного функціонування захисної арки після удару дрона, що стався 14 лютого. "На жаль, після атаки арка частково втратила свою функціональність. І зараз, я думаю, вже у травні ми будемо мати результати аналізу, який ми проводимо", - зазначила Гринчук.
Вона додала, що в аналізі беруть участь Європейський банк реконструкції та розвитку, наукові установи та компанії, які у 2019 році займалися встановленням арки над зруйнованим "саркофагом", поспіхом зведеним після катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
"За кілька тижнів ми матимемо перші результати цього аналізу, - сказала міністр. - Ми активно над цим працюємо... Звичайно, нам потрібно відновити "арку", щоб не було витоків за жодних обставин, оскільки забезпечення ядерної та радіаційної безпеки є головним завданням".
Представники станції раніше повідомляли, що внаслідок атаки дрона в зовнішній оболонці нової захисної споруди утворилася велика пробоїна, а вибух стався всередині. Представниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала інцидент у Чорнобилі "провокацією".
Захисна арка була призначена для укриття великої та застарілої сталево-бетонної конструкції, зведеної після вибуху четвертого реактора станції, що призвело до викиду радіоактивних речовин на значну частину Європи та стало найбільшою ядерною аварією у світі.
Станція розташована в 30-кілометровій зоні відчуження, створеній після аварії, де досі стоять покинуті багатоповерхові будинки та парк розваг.
Гринчук підкреслила, що сонячна електростанція є важливим об'єктом для забезпечення енергопостачання виведеної з експлуатації станції, а також є початком реалізації планів щодо розвитку відновлюваної енергетики в цьому районі. "Ми багато років говорили про те, що зону відчуження потрібно перетворити на зону відновлення, - зазначила вона. - І ця територія, як жодна інша в Україні, підходить для розвитку проєктів у сфері відновлюваної енергетики".
Більше новин читайте на GreenPost.







