Голова правління Експертної Ради суспільних досліджень та проектів у сфері національного здоров'я та соціального захисту Інна Березюк розкритикувала підхід МОЗ до розподілу витрат на охорону здоров’я.
Згідно повідомлення на сайті МОЗ, Центр громадського здоров’я МОЗ України вже доставив майже 20 тис. антисептиків і 190 тис. медичних масок для хасидських паломників в Умань. «Згадуємо для порівняння, скільки масок доставив за останній рік ЦГЗ МОЗ України для хоч однієї з соціальних груп громадян України хоч в один регіон і згадуємо ціни в аптеках на ці маски, які доходили спочатку навіть до 80 грн за 1 штуку — таким «досвідом вимушеної купівлі» тоді поділилася зі мною пенсіонерка з Житомирської області, що має 2 групи інвалідності і пенсію в 2 тис. грн на все», — говорить Інна Берехюк.
МОЗ повідомляє, що для лікування було розгорнуто основні та резервні ліжка у випадку необхідності надання ургентної медичної допомоги.
«Згадуємо госпіталізації наших близьких, історії смертей на порогах лікарень без доступу, виписку зі стаціонарів з сатурацією 60, тому що потрібно звільняти ліжко, транспортування в вільні стаціонари за 200 км від основного місця проживання, забезпечення лікуванням, довжину чеків із купівлі ліків в аптеках , пошуки кисневих концентраторів», — коментує Інна Березюк.
ЦГЗ також запустив гарячу інформаційну лінію, де паломників консультуватимуть із питань здоров’я англійською та івритом.
«Згадуємо, як ми можемо додзвонитися на гарячу лінію МОЗу, як швидко за нашими скаргами реагують на наші звернення, і чи доживає до рішення свого життєвого питання кожен другий з тих, хто додзвониться», — говорить Інна Березюк.
Також ЦГЗ доставив необхідну кількість засобів індивідуального захисту до міста, ідеться в повідомленні.
«Згадуємо, як весь минулий рік (і цей напередодні епідсезону теж, нічого ж не змінилося по суті) активно й уважно працювали з громадянами України з груп ризику, як про них уважно «згадували», набираючи їх по телефону, доставляючи їм додому регулярні рецепти і ліки, даючи їм можливість не виходити з дому здавати аналізи і всіляко інформуючи їх про те, як потрібно себе вести, чому б не помріяти?» — говорить Інна Березюк. Вона розповіла свою особисту історію, як її нині вже покійна мама, інвалід 1-ї групи з онкогематологію, не могла зробити контрольний аналіз крові та бодай вітальні дослідження, оскільки не мала ні доступу до медичних послуг, ні будь-якої інформації від влади, яким чином можна обслужити таких інвалідів хоча б відповідно до їх життєвих потреб.
«Позаздрила хасидам, згадуючи це все і бачачи щодня, як обслуговуються наші громадяни...
Пішла доїдати свою вівсянку на воді в роздумах, що ж світить нам із сином, громадянам України, цієї осені в плані «доступу до благ медичної допомоги» з урахуванням того, що поки ми залишилися без його соціальної допомоги на каші і хліб (він улітку не встиг переоформити інвалідність із дитячої групи на дорослу), а з початком навчального року вже й узагалі навряд чи отримаємо доступ до швидкого вирішення цього питання, адже за даними того ж МОЗу Вінницька область за кількістю госпіталізацій за останній тиждень уже відразу перескочила із зеленої зони в червону. І це у нас ще не було хасидів…» — говорить Інна Березюк.
Також ми розповідали, що у НСЗУ карантин закінчився — онколог.