Європейський інвестиційний банк розглядає виділення Україні кредиту у розмірі 176 млн євро на добудову Ташлицької гідроакумулюючої електростанції. Про це повідомили в банку, пише Lb.ua.
"ЄІБ розглядає можливість виділення кредиту 176 млн євро на добудову Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, експлуатованої Південно-Українською АЕС в Миколаївській області, щоб збільшити її потужність в генераторному режимі з 302 МВт до 906 МВт", - йдеться в повідомленні.
За даними банку, загальна вартість проєкту оцінюється в 359 млн євро. В ЄІБ підкреслили, що він буде сприяти стабільності енергосистеми на півдні України і інтеграції української енергосистеми в європейську ENTSO-E.
Одержувачем коштів виступає НАЕК "Енергоатом", який є оператором атомних електростанцій України. Ташлицька ГАЕС - друга за потужністю складова енергокомплексу Південно-Української АЕС.
Майданчик Ташлицької гідроакумулюючої станції розташований на захід від районного центру Арбузинка, трьома кілометрами південніше Южноукраїнська. Будівництво було розпочато в 1981 році, а перший гідроагрегат ТГАЕС прийнято в експлуатацію 28 грудня 2006, другий - 31 серпня 2007 року. Станом на липень 2019 року тривають роботи з будівництва об'єктів 2-ї черги Ташлицької ГАЕС у складі 3-го гідроагрегату і 3-ї черги в складі верхньої водойми.
Але, як повідомляв GreenPost, атомна енергетика наразі не дуже цікавить український уряд. Нещодавно у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його вугільну генерацію. І Прем'єра Шмигаля, і в.о. міністра Буславець пов'язують з енергохолдингом Ахметова ДТЕК. Шмигаль, зокрема, працював там на посаді топ-менеджера.