Ukraine Recovery Conference 2024: українські та європейські НУО об'єднали зусилля для сталого відновлення України

2 хв на прочитання13 Червня 2024, 12:38
Екологічна шкода в Україні через російську агресію становить понад $71 мільярд

Неурядові організації напередодні URC підготували Спільну заяву із закликом до співпраці з Урядом та міжнародними партнерами України.

11-12 червня 2024 року в Берліні відбулась Ukraine Recovery Conference 2024 — подія, що об'єднає на одному майданчику представників влади, бізнесу та громадянського суспільства з України та всього світу аби обговорити важливі питання відновлення України.

Відновлення України це також й про ліквідацію шкоди, що завдана природі. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, за останні роки було уражено щонайменше 900 природоохоронних територій загальною площею 1,2 мільйона гектарів, що складають 30% усіх природоохоронних територій в Україні. Пожежі спустошили територію, що еквівалентна площі одного мільйона футбольних полів, з яких 12% територій належать до Смарагдової мережі. За прогнозами, для відновлення до довоєнного стану потрібно буде 60-80 років.

Для пом’якшення наслідків подій останніх років, важливо вже зараз враховувати принципи сталості у плани відновлення України. WWF-Україна, WWF-CEE, WWF-Germany, Greenpeace-Ukraine, Greenpeace-Germany, CEE Bankwatch Network, EEB, МБО «Екологія-Право-Людина», Екодія, Українська природоохоронна група, UA Animals та інші українські і європейські неурядові організації (НУО) напередодні URC підготували Спільну заяву із закликом до співпраці з Урядом та міжнародними партнерами України. Цей документ підкреслює важливе значення громадянського суспільства у час військової агресії, а також їх роль у посиленні дій українського уряду. Залучення громадянського суспільства може значно покращити якість та швидкість екологічних реформ, що передбачені Ukraine Facility, Планом для Ukraine Facility, Екологічним договором та  Європейським зеленим курсом.

Зелене та стале відновлення України — довгостроковий процес, але є деякі короткострокові завдання, які потребують нагальної уваги та для яких НУО пропонують свою підтримку та участь:

Цей документ є не просто заявою, а консолідованою пропозицією громадянського суспільства Державі, метою якого є досягнення сталого та позитивного для людини та природи відновлення України.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: