- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Учені відродили вимерлого лютововка, відомого з "Гри престолів"
Учені відродили вимерлого лютововка, відомого з "Гри престолів"
Генні інженери вперше успішно відтворили вимерлого ссавця – народилося три вовченяти з генами лютововка.

Легендарний лютововк, символ дому Старків з популярного серіалу "Гра престолів", повернувся до життя після 13 тисяч років відсутності. Компанія генної інженерії Colossal Biosciences оголосила про народження трьох вовченят з генами вимерлого виду, що стало першим успішним випадком "де-вимирання" ссавця.
За інформацією The Hollywood Reporter, генні інженери використали ДНК, виділену з двох скам'янілостей – 13 000-річного зуба та 72 000-річного черепа. Дослідники відредагували 20 генів звичайного сірого вовка, найближчого живого родича вимерлого виду, надавши йому характерних ознак лютововка: більших розмірів, густішої білої шерсті та інших особливостей.
"Наша команда взяла ДНК із давніх скам'янілостей і створила здорових цуценят жахливого вовка. Будь-яку достатньо розвинену технологію неможливо відрізнити від магії. Сьогодні наша команда може розкрити частину магії, над якою вони працюють", – заявив генеральний директор і співзасновник Colossal Біосайєнсіз Бен Ламм.
Відредаговані клітини використали для створення ембріонів, які імплантували собакам-сурогатам. Народжених вовченят назвали Ромул, Рем та Халісі. Науковий директор компанії Бет Шапіро підкреслила, що це перший випадок створення "функціональних копій" вимерлого виду.

Особливу підтримку проєкту надали творець "Гри престолів" Джордж Мартін та режисер Пітер Джексон, які стали інвесторами Colossal Biosciences.
"Багато людей вважають лютововків міфічними істотами, які існують лише у фантастичному світі, але насправді вони мають багату історію та зробили свій внесок в американську екосистему", – зазначив Джордж Мартін.
Наразі відроджені лютововки утримуються на закритій території площею 2000 акрів у північних штатах США. Один із вовченят загинув через тиждень після народження з причин, не пов'язаних із генетичними модифікаціями.
Раніше Colossal намагалася реалізувати аналогічні проєкти з відновлення мамонта та птаха додо, але стикнулася з технічними труднощами. Компанія також розглядає можливість застосування своєї технології для збереження вимираючих видів, зокрема червоних вовків у Північній Кароліні.
Більше новин читайте на GreenPost.







