У лісі англійського графства Кент, неподалік Кентербері, випустили європейських бізонів (зубрів), щоб спробувати відновити природну фауну та флору заповідника.
Справа в тому, що зубри валять окремі дерева, коли труться про них боками або поїдають кору, таким чином звільняючи місце для інших видів та забезпечуючи ліс необхідною для його екосистеми мертвою деревиною, пише BBC News Русская служба.
Проект вартістю півтора мільйона фунтів стерлінгів (близько $1,7 млн) ініціювали два місцеві фонди охорони дикої природи - Kent Wildlife Trust та Wildwood Trust. Експеримент із зубрами вирішили проводити у заповіднику Вест-Блін та Торнден-Вудс на південному сході Британії, який представляє для екологів особливий науковий інтерес.
Для асиміляції європейських бізонів (яких у Британії зараз можна побачити лише у зоопарках) у Кенті створили спеціальну службу єгерів, які підготували заповідник до прибуття нових мешканців та стежитимуть за стадом із чотирьох бізонів.
Один із цих єгерів Том Гіббс, який раніше працював у фонді охорони дикої природи Herts and Middlesex Wildlife Trust, заявив Бі-бі-сі, що дуже радий брати участь у цьому проекті.
"Повернення в природу таких диких видів, як зубри, - це екологічний підхід, коли природа сама може взяти на себе ініціативу і відновити екосистеми, що деградували, і втрачені види", - говорить він.
Європейські бізони (зубри) - найближчі родичі стародавніх степових бізонів, які колись бродили Британією, але вимерли в дикій природі наприкінці Другої світової війни.
Цей вид все ще перебуває під загрозою повного зникнення, і зараз його відновлюють за допомогою особин, що залишилися у зоопарках.
Фонди, що ініціювали проект, мають намір потім випустити в цьому ж заповіднику ексмурських поні (також вважаються загрозливим видом) і так званих свиней залізного віку (гібридні породи свиней величезного розміру, які виходять при схрещуванні свійських та диких тварин). У цьому списку потенційних жителів заповідника - і лонгхорны (порода великої рогатої худоби з характерними, дуже довгими рогами).