- Головна
- Новини
- Енерго
- Енергоефективність
- У Європі для потреб опаленння стрімко зростає використання енергії з відновлюваних джерел
У Європі для потреб опаленння стрімко зростає використання енергії з відновлюваних джерел
Серед держав-членів виділяється Швеція
Згідно з оновленими даними Євростату, в 2020 році в Європейському Союзі на частку відновлюваних джерел енергії в середньому припало 23 % від загального обсягу енергії, використаної для опалення та охолодження приміщень.
Як пише Finance, використання джерел ВДЕ для цих потреб в ЄС неухильно зростає. У 2004 році для опалення та охолодження приміщень на частку ВДЕ припадало 12 % від спожитої енергії, а в 2019 році вже 22 %.
Рівень і зростання споживання енергії з відновлюваних джерел для опалення та кондиціонування аналогічні тому, який спостерігається для сфери вироблення ВДЕ в ЄС. Зокрема, в 2004 році на частку відновлюваних джерел в ЄС припало 10% від загального вироблення енергії, а в 2020 році – 22 %.
Серед держав-членів виділяється Швеція, де дві третини енергії (66 %), використовуваної для опалення та охолодження в 2020 році, було отримано з відновлюваних джерел – в основному з біомаси і теплових насосів. Естонія і Фінляндія (кожна – по 58 %), Латвія (57 %), Данія (51 %) і Литва (50 %) слідують прикладу Швеції, де більше половини енергії для опалення та кондиціонування надходить з відновлюваних джерел.
В Естонії та Литві частка відновлюваних джерел енергії в опаленні та охолодженні, відповідно, на 29 і 24 процентних пункти вища, ніж загальна частка ВДЕ в кожній з них. Це найвища різниця серед усіх країн ЄС. Де ці країни закуповують надлишки виробленої відновлюваними джерелами енергії на тепло та охолодження, не уточнюється. Також осібно йде Ісландія, де ВДЕ для опалення та охолодження використовується на 80 % (в основному за рахунок геотермальної енергії).
Найменший внесок в опалення та охолодження у відновлювані джерела ЄС вносять в Ірландії (6 %), Нідерландах і Бельгії (в кожній – по 8 %). При цьому частка вироблюваної в цих країнах енергії з відновлюваних джерел вища, відповідно, на 6 і 5 %. Можливо в цьому криються ті надлишки ВДЕ або їх частина, які поставляються Естонії та Литві для використання в сфері опалення та охолодження приміщень.
Раніше ми писали, що В ОАЕ продовжують зводити «розумне» екомісто (ФОТО).