Догори
Дати відгук

У Варшаві провели складну стоматологічну операцію пацієнтці, яка важила більше тонни (ФОТО)

Видалили зуб бегемотисі з місцевого зоопарку.

2 хв на прочитання09 Червня 2023, 17:16
Фото: facebook.com/WarszawskieZOO Фото: facebook.com/WarszawskieZOO
Поділитись:

У Варшавському зоопарку було проведено надзвичайно складну хірургічну операцію, в якій узяли участь більше десятка лікарів із Польщі й інших країн. Видаляли зуб бегемотисі Пелагії, яка певний час мала серйозні проблеми з прийомом їжі, повідомили в зоопарку.

Пелагії майже 38 років — це поважний вік для бегемота. Деякий час тому у неї помітили проблеми з прийомом їжі та зміни в щелепах. Аби допомогти Пелагії, у Варшавському зоопарку зібралася міжнародна команда лікарів і фахівців, щоби провести обстеження, а потім хірургічну процедуру з видалення зуба Пелагії.

Фото: facebook.com/WarszawskieZOO

«Процедура у такого унікального пацієнта, як бегемот Пелагія, завжди є величезним викликом, тому для її проведення знадобилася велика міжнародна команда лікарів і фахівців», — ідеться в повідомленні.

Через 20 хвилин після введення анестезії можна було починати процедуру.

Першим етапом був рентгенівський знімок, щоб стоматологи могли оцінити ситуацію. Після того, як були зроблені рентгенівські знімки нижньої щелепи, був проведений огляд порожнини рота і зроблена оцінка того, де, швидше за все, знаходиться проблема. Лікарі вибрали зуб, який потрібно було видалити.

Саме ж видалення зуба було процесом складним і тривалим. Переконавшись, що видалено весь зуб, включно з корінням, порожнину закрили спеціальною пов'язкою, щоб захистити щілину, що утворилася, і сприяти процесу загоєння.

Бегемотиха перебувала під кардіологічним наглядом протягом усієї процедури. Крім того, у неї також взяли кров.

Після завершення операції лікарі розбудили Пелагію. Вона вирішила встати приблизно через 1,5 години після пробудження, коли прийшла до тями.

«Початок був хитким, але Пелагія показала, що, незважаючи на свій вік, вона надзвичайно сильна бегемотиха. Сподіваємося, що лікування дасть бажаний ефект і процес одужання пройде добре», — говорять у зоопарку.

Нагадаємо, самці-бегемоти важать у середньому 1600 кг, самиці — близько 1400. Гіпопотам має 36 зубів — у кожній щелепі 2 ікла, 4 різці, 6 передкорінних і 6 корінних зубів.

Також ми розповідали про найбільшого у світі сома: італієць спіймав рибину завдовжки майже три метри (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.