ПЛР-тестування буде зменшувати об’єми, а тести на антиген — набирати популярність. Це пов’язано з їхніми перевагами та швидкістю аналізу. Тому у 2021 році збільшиться частка використання експрес-тестів і вітчизняних ІФА-тестів на виявлення антигену. Про це завив доктор біологічних наук, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, голова міжвідомчої комісії з питань біологічної та генетичної безпеки при Раді національної безпеки і оборони Сергій Комісаренко.
Так, науковець вважає, що в умовах великої кількості різних варіантів тестування у 2021 році на перший план вийде саме якість і точність методів.
Крім того, Комісаренко пояснює, що різниця між експрес і українським ІФА-методом на антиген, можливо, не вплине на зростання популярності одного з цих двох методів. Так, для проведення ІФА-тесту необхідне просте лабораторне устаткування й персонал, завдяки чому цей метод досягає високої точності та специфічності у 97,5 %, на відміну від експрес-методів, які хоч і робляться трохи швидше, але програють у надійності.
«Імунно-ферментативні методи потребують устаткування, персоналу, який вміє це робити. У цьому плані тести на експрес-метод робити простіше», — наголосив він.
Тож попри низьку точність експрес-тестів на антиген, Комісаренко не виключив, що й вони також набиратимуть популярність поряд з українським ІФА-методом на антиген коронавірусу.
Нагадаємо, що COVID-19 забрав життя у французької зірки фільмів про Анжеліку Робера Осейна (фото, відео).