У США здобули науку з російсько-української війни та розробляють масові дрони
Система має бути багатофункціональною, дешевою, численною й об'єднуватися мережею зі штучним інтелектом.
Міноборони США з метою протидії Китаю в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні представило програму «Реплікатор», у рамках якої передбачається створення та розгортання тисяч недорогих, компактних і розумних взаємопов'язаних автономних систем. Про це повідомляє The Drive.
За словами заступника міністра оборони США Кетлін Хікс, у рамках програми передбачається «освоїти технологію завтрашнього дня», а саме «придатні для використання автономні системи в усіх сферах», які будуть спрямовані проти новітніх китайських озброєнь.
Згідно з планами Пентагону, системи, що створюються в рамках програми «Реплікатор», повинні бути досить недорогими, щоб їх можна було втратити, але ефективними, щоб відповідати загрозам, що виникають. Окрім того, системи, що розробляються, повинні припускати швидке розгортання і здатність до стійкої роботи в найскладніших умовах.
Очікується, що концепція «Реплікатора» поширюватиметься відразу на кілька областей, зокрема море та повітря. Відповідні системи пропонується об'єднати в мережу, що керується з використанням елементів штучного інтелекту.
Коментуючи новину про розробку масових дронів, Телеграм-канал dragon-dances робить висновок, що в США здобули науку з російсько-української війни.
«Підозрюємо, що ця тема буде не такою копійчаною, як китайські «Мавіки», і матиме вартість юнітів від десятків до сотень тисяч доларів за штуку. Що все-таки дешево для військових виробів рівня США. Зате вони володітимуть непоганою мережею різноманітних датчиків, а також захищеними каналами зв'язку. У тому числі через Старлінк», — ідеться в повідомленні.
Тим часом Україна отримає нові німецькі супердрони Luna, які «бачать і чують» — BILD.