У США з'явилися теорії змови щодо урагану «Хелен» — уряд намагається все спростувати
Зокрема борються з чутками, які поширює кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп.
Після руйнівного урагану «Хелен», що обрушився на США минулого тижня, в американському сегменті соцмереж з'явився новий шторм — неправдиві чутки про те, як були використані кошти, виділені на ліквідацію наслідків стихійного лиха, і навіть твердження, що чиновники контролюють погоду. Про це розповідає Reuters.
Місцеві та національні урядовці кажуть, що намагаються боротися з цими чутками, зокрема з тими, які поширює кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп.
Однією з найбільш надуманих чуток є те, що «Хелен» був штучним штормом, аби дозволити корпораціям розробляти регіональні родовища літію. Інші звинувачують адміністрацію президента Джо Байдена у використанні федеральних фондів на ліквідацію наслідків стихійних лих для нелегальної допомоги мігрантам у країні або припускають, що чиновники навмисно залишають тіла під час ліквідації наслідків стихійного лиха.
«Так, вони можуть контролювати погоду. Смішно, коли хтось бреше і каже, що це неможливо», — написала в четвер увечері Член Конгресу від Республіканської партії Марджорі Тейлор Грін.
Теорії змови з'являються у вирішальний момент для рятувальних і відновлювальних робіт після шторму, одного з найсмертоносніших ураганів у США в цьому столітті. А до президентських виборів між Трампом і віце-президентом Камалою Гарріс залишилося трохи більше місяця.
І республіканці, і демократи кажуть, що чутки створюють проблеми.
«Я щойно розмовляв з одним сенатором, який сьогодні отримав 15 дзвінків про те, чому ми не припиняємо ........ «заповнювати порожнечу». На 98 % це неправда, а якщо це проблема, то хтось про неї знає і займається нею. Я трохи втомився від навмисного відволікання уваги», — сказав Кевін Корбін, республіканець у Сенаті Північної Кароліни — штату, який найбільше постраждав від урагану «Хелен».
У п'ятницю представники Білого дому звинуватили деяких республіканських лідерів і консервативні ЗМІ у навмисному поширенні чуток, аби розділити американців таким чином, що це може зашкодити зусиллям з ліквідації наслідків стихійного лиха.
«Дезінформація такого роду може відбити у людей бажання звертатися за критично важливою допомогою, коли вони її найбільше потребують. Украй важливо, щоб кожен лідер, незалежно від його політичних переконань, припинив поширювати цю отруту», — йдеться в меморандумі Білого дому.
У меморандумі підкреслюється заява Трампа під час мітингу на цьому тижні про те, що Байден і Гарріс використовували федеральні надзвичайні фонди «на людей, які не повинні перебувати в нашій країні».
«Це неправда. Жодні кошти, виділені на ліквідацію наслідків стихійних лих, не були використані на підтримку житла та послуг для мігрантів. Жодних. Анітрохи. Зовсім», — ідеться в меморандумі.
Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій має кошти для негайного реагування та ліквідації наслідків урагану «Хелен», йдеться в меморандумі Білого дому, і надало мільйони доларів на допомогу постраждалим від стихії.
FEMA стало мішенню для такої кількості неправдивих чуток, що створило на своєму сайті сторінку для спростування чуток.
Тиждень тому «Хелен» обрушився на Флориду, забравши життя понад 200 людей і зруйнувавши півтора десятка штатів на південному сході США.
Кейт Старберд, співзасновниця Центру поінформованої громадськості при Вашингтонському університеті, зазначила, що соціальні медіа заохочують увагу до «сенсаційності й обурення», додавши, що вони привертають увагу.
«Маніпулювання процесом формування сенсу (наприклад, поширення теорій змови та дезінформації) і політизація події ускладнить як реагування та відновлення після неї, так і прийняття обґрунтованих рішень про те, як підготуватися до наступної катастрофи та пом'якшити її наслідки», — зазначила пані Старберд.
Більше новин читайте на GreenPost.