Широке поширення збудника чуми виявлено на території Овюрського і Монгун-Тайгінського районів Туви загальною площею 340,1 квадратних кілометрів, повідомляє російські видання vz.ru з посиланням на прес-службу регіонального відділення Росспоживнагляду.
Так, у Монгун-Тайгінському районі епізоотія чуми зареєстрована на площі 55,5 квадратних кілометрів, де знаходяться вісім чабанських стоянок. У цій місцевості проживає 51 особа, в тому числі 16 дітей.
Навколо селища Хандагайті Овюрського району, де проживає близько трьох тисяч чоловік, була проведена термінова бар'єрна дезінсекція 4 тис. гектарів. Бактеріологічні та біологічні дослідження матеріалів тривають.
Як відомо, 7 серпня стало відомо, що у місті Баотоу у Китаї чоловік помер від кишкової чуми. У Китаї, окрім кишкової чуми, лютує ще й бубонна. Днями у місті Баян-Нур в АО Внутрішня Монголія (КНР) на небезпечну недугу захворів скотар.
Станом на 2 серпня у монгольській провінції Баян-Улгий зафіксували два випадки смерті від бубонної чуми.
Як писав GreenPost раніше, на півдні України був великий природний осередок чуми – степи Одещини, Херсонщини, Миколаївщини.