Догори
Дати відгук

У порту Херсона поліція затримала радіоактивний вантаж

Рівень радіації на затриманій фурі перевищений учетверо.

1 хв на прочитання06 Липня 2021, 14:32
Фото: Нацполіція Фото: Нацполіція
Поділитись:

5 липня у морському порту Херсона затримано вантаж, радіаційний рівень якого перевищив норму у чотири рази. Металобрухт прибув із Полтави. Про це у Фейсбуці повідомляє поліція Херсонської області. Поліція відкрила кримінальне провадження. 

«Вчора в Херсонське районне управління поліції надійшло повідомлення від Державного інспектора з охорони навколишнього середовища про те, що на територію Херсонського морського порту заїхав вантажний автомобіль із причепом. В результаті чого відбулося автоматичне спрацювання сигналізаційного дозиметра щодо перевищення природного рівня радіаційного фону в чотири рази», — ідеться у повідомленні.

На місці події поліцейські виявили на території Херсонського морського порту вантажний автомобіль «Scania» з причепом. Водій надав товаротранспортну накладну, згідно з якою він перевозив 40 тонн брухту чорних металів з Полтави до Херсона.

В ході огляду місця події за участю спеціалістів були проведені заміри природного рівня радіаційного фону вантажного автомобіля, в результаті чого було встановлене перевищення природного рівня радіаційного фону у задній частині вантажного причепа в чотири рази. Водій автомобіля від жодних пояснень відмовився.

За фактом відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 265 Кримінального кодексу України. «Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами».

Вирішується питання щодо передачі радіоактивного металу фірмі, яка спеціалізується на утилізації небезпечних речовин. Наразі встановлюються всі обставини події. Ведеться слідство.

Нагадаємо, що відкрито кримінальне провадження за неналежну утилізацію хімічних відходів на Вінниччині.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.