Догори
Дати відгук

У Німеччині помітили заражених радіацією «чорнобильських» кабанів

Тварини досі заражаються радіонуклідами, бо добувають собі їжу із грунтів, забруднених під час катастрофи на ЧАЕС.

1 хв на прочитання19 Квітня 2021, 17:35
У Баварії дикі кабани досі заражаються радіацією через катастрофу на ЧАЕС у квітні 1986 року У Баварії дикі кабани досі заражаються радіацією через катастрофу на ЧАЕС у квітні 1986 року
Поділитись:

У Баварії (Німеччина) через 35 років після катастрофи на ЧАЕС досі помічають заражених радіацією тварин — диких кабанів. Про це пише Süddeutsche Zeitung.
Експерти кажуть, що дуже часто рівень радіації у баварських кабанів перевищує 600 бекерелів на кілограм. М'ясо таких тварин вживати у їжу небезпечно, тож чиновники роблять усе, аби воно не потрапило на прилавки магазинів.

Екологи пояснюють, що зараження кабанів радіацією — це результат їхніх харчових звичок. Ці тварини їдять переважно ту їжу, яку видобувають з-під землі. А в деяких регіонах Німеччини й досі спостерігають радіоактивні плями. Це — наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року.

Тоді вітер та опади заразили радіонуклідами південь Баварії, частину Швабії, Баварський ліс, а також частини Верхнього Пфальцу та Верхньої Франконії.

Раніше ми писали про те, що Донбас може перетворитися на другий Чорнобиль через екологічну катастрофу. Якщо окупанти затоплять шахту «Юний комунар», радіація забруднить ґрунт і воду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.