Якщо полтавські галушки заслуговують бути увічненими у пам'ятник, гуцульська бриндза може стати культурним надбанням, то чому ж відома всій Україні мелітопольська черешня не може отримати своє визнання? Вочевидь саме так подумали мелітопольці і вирішили прикрасити місто скульптурами черешні.
Поруч з Мелітопольської дослідною станцією садівництва імені Михайла Сидоренка, де власне і «народилися» такі знамениті сорти черешні як Валерій Чкалов, Скороспілка, Рубінова рання, Присадибна, Мелітопольська рання, з'явилися скульптури ягоди-смаколика.
Як пише iz.com.ua, ягоди виготовлені з металу і поставлені на кам'яну тумбу кожна. Автор композиції - харків'янин Володимир Райченко. Всього у Мелітополі буде 14 черешенок. Передбачалося, що міні-скульптури будуть двох видів, частина у вигляді одиночних ягід, частина - у вигляді пари черешень. Де ще будуть встановлені пам'ятнику ягоді-годувальниці поки тримають в таємниці.
Городяни вже активно фотографують самі скульптури і роблять знімки на їх фоні. Думки на рахунок появи таких скульптур висловлюють різні. Хтось каже, що установка їх не на часі, мовляв, зараз і в медустановах повний завал через коронавірус, і в плані благоустрою є ще що робити. Інші радіють тому, що в Мелітополі, який вважається черешневою столицею України, нарешті «увічнений» один із символів міста.
А Ірина Славова - директор Агентства розвитку Мелітополя, яке брало участь в реалізації проекту по установці міні-скульптур, зазначила, що у городян може з'явитися нова традиція - потерти черешеньки і загадати бажання на новий урожай і прибуток.