У Нацпарку "Святі гори" та у Чорноморському біосферному заповіднику горять тисячі гектарів лісів
У цих двох унікальних заповідних територіях одночасно горить кілька тисяч га лісів та інших екосистем.
Зараз, коли тривають важкі бої на Слобожанщині (у районі міст Лиман і Святогірськ), ніхто не говорить, що ці міста оточені національним парком "Святі гори". Одночасно на Херсонщині вогнем охоплена основа Кінбурнської коси, що входить до Чорноморського біосферного заповідника. Про це повідомили активісти з Української Природоохоронної Групи - UNCG.
"Саме це місце 1988 року першим з усіх в колишньому СРСР отримало сертифікат ЮНЕСКО. У цих двох унікальних заповідних територіях одночасно горить кілька тисяч га лісів та інших екосистем. Попередньо збитки, завдані державі пожежами лише в цих двох заповідних територіях, можна оцінити щонайменше в 30 мільярдів гривень. Поки ми не можемо оцінити масштаби пошкодження вогнем багатьох дрібних територій природно-заповідного фонду", - додають екологи.
Активісти запевняють, що це дослідження матиме сенс після завершення війни і звільнення України. Тим більше, пожежі тривають. Утім, реальні збитки для природних екосистем не можуть бути компенсовані коштами, так само як і не можна компенсувати коштами втрати важливих екосистемних послуг для людства.
"Єдиним відчутним для природи варіантом компенсації завданих втрат зможе стати розширення природно-заповідного фонду в майбутньому. Наприклад, створення поряд з пошкодженим НПП "Святі гори2 очікуваного давно НПП "Ізюмська Лука2, а також створення поряд з Чорноморським біосферним заповідником нового НПП "Долина курганів", — резюмують екоактивісти.
До слова, світова екологія потерпає від російсько-української війни — Прощук.