«У нас немає двох планет Земля»: президент Бразилії хоче повністю припинити вирубування лісів в Амазонці

2 хв на прочитання02 Грудня 2023, 11:14
Амазонські ліси. Фото з відкритих джерел

Також ідеться про спрямування капіталу в проекти захисту клімату та систему ціноутворення на вуглекислий газ.

Необхідно терміново досягти швидшого прогресу та захистити людство, і Бразилія хоче стати піонером у захисті клімату. Про це заявив президент країни Луїс Інасіу Лула да Сілва, інформує Die Zeit.

«У нас немає двох планет Земля», — сказав він на Всесвітній кліматичній конференції в Дубаї COP28.

За його словами, Бразилія вже значно скоротила вирубування лісів в Амазонці. До 2030 року він повинен знизитися до нуля. Лула сказав, що вони мають один із найамбітніших планів захисту клімату.

Найбільший тропічний ліс у світі, де проживає 10 % усіх видів, перебуває під загрозою протягом десятиліть: посуха, забруднення річок, пожежі та вирубування лісів. Незважаючи на занепад, Бразилія все ще далека від досягнення заявленої мети — зупинити вирубування лісів. У 2025 році Бразилія прийматиме Всесвітню кліматичну конференцію.

Тимчасом господарі цьогорічної конференції, Об’єднані Арабські Емірати, оголосили про створення нового інвестиційного фонду в розмірі 30 млрд доларів США, щоби спрямувати більше капіталу в проекти захисту клімату. Основна увага приділяється ринкам країн, що розвиваються, йдеться в заяві. Разом із приватними донорами до 2030 року має бути мобілізовано до 250 млрд доларів.

Згідно з повідомленням, увага запланованих інвестицій зосереджена на кліматичному енергетичному переході, відповідній конверсії промислових процесів і нових технологіях захисту клімату. Головою наглядової ради фонду під назвою Alterra стане президент COP Султан аль-Джабер, який також є керівником державної нафтогазової компанії Adnoc. За якими саме критеріями будуть відбиратися проекти, поки неясно.

На конференції президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн висловилася за рішуче розширення системи ціноутворення на вуглекислий газ. Ціноутворення на CO₂ є одним із найпотужніших інструментів для скорочення шкідливих для клімату викидів і водночас сприяння інноваціям і зростанню, сказала фон дер Ляєн. Тоді сильні забруднювачі повинні будуть заплатити справедливу ціну, а дохід можна буде реінвестувати в боротьбу зі зміною клімату.

Фон дер Ляєн навела систему в Європейському Союзі як позитивний приклад ціноутворення на CO₂. За 18 років після її запуску викиди, охоплені системою, скоротилися майже на 40 %, а економіка продовжувала зростати, сказала вона.

«Ми зібрали понад 175 млрд євро, і це йде виключно на захист клімату, в інновації та в країнах, що розвиваються», — додає президент Комісії ЄС.

Також ми писали про те, що «Декарбонізоване промислове виробництво — бізнес-модель майбутнього»: розпочав роботу Міжнародний кліматичний клуб.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: