У Мінекоенерго зазначили, що за умови збільшення атомної генерації спрямування її на майнінг криптовалют є одним із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії. Про це Міністерство повідомило у роз'ясненні, оприлюдненому на власному сайті.
Так, у відомстві говорять про надлишок виробництва електроенергії в Україні, який також зумовлений впливом пандемії COVID-19 на національні економіки.
"Наразі для бізнесу вкрай важливо швидко зреагувати на виклики, а завдання держави - створити зрозумілі правила та комфортні умови, аби бізнес міг діяти як драйвер суспільного та економічного розвитку", - йдеться у повідомленні.
У Мінекоенерго наголосили, що за умов дотримання радянської моделі (витрата ресурсів на підтримку того, що є), можуть виникнути корупційні зловживання. Тому в Міністерстві запропонували перетворити "пасив" у "актив".
Відповідно до пояснень Мінекоенерго, маючи профіцит атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії – спрямування її на майнінг криптовалют.
"Це не лише дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але й дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти", - зауважують у відомстві.
Таким чином, у відомстві розглядають можливість створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч з АЕС.
"В "Енергоатомі" було розроблено пілотний проект з приєднання споживачів ЦОД потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі. Проектом передбачено створення нової інфраструктури видачі потужності ВРП-750 кВ ЗАЕС для довгострокового постачання електроенергії для забезпечення потреб ЦОД", - ідеться у повідомленні.
У результаті такі дата-центри можуть стати самокупними.
Нагадаємо, нещодавно виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець у зв’язку з профіцитом базової генерації доручила зменшити закупівлі ядерного палива для АЕС та опрацювати питання проекту з майнінгу криптовалют з метою забезпечення додаткових ринків збуту.