Львівська обласна прокуратура повідомляє, що за процесуального керівництва Галицької окружної прокуратури міста Львова до суду скеровано обвинувальний акт стосовно трьох мешканців Львова (ч. 1, 3 ст. 358 КК України).
За даними слідства турфірма надавала своїм клієнтам можливість купити негативний ПЛР-тест на COVID-19 без проведення лабораторних досліджень. Вартість послуги становила 800 грн.
Такі тести виготовляв місцевий стоматолог, використовуючи реквізитні дані одного зі львівських діагностичних центрів. Після цього він, представившись кур’єром, безпосередньо передавав «товар» покупцям.
Відомо, що Міністерство охорони здоров’я розробило проєкт змін до Кримінального кодексу, де підробку «ковідних» сертифікатів буде виведено в окрему кримінальну статтю. Однак поки що суд керуватиметься чинною редакцією КК.
Коментуючи ситуацію з виготовленням фальшивих ПЛР-тестів, відомий правозахисник Олександр Гуміров нагадав, що юридично значущим є документ, котрий впливає на права або обов'язки та містить набір атрибутів. Тест ПЛР не має атрибутів документа та не впливає на права або обов'язки. А значить, його фальсифікація не має жодного юридичного значення. Звідси випливає, що складу злочину немає.
«До слова, термін «підробка» передбачає, що був видозмінений оригінал. Тобто людина повинна отримати справжній позитивний тест і виправити його на негативний, лише тоді це буде підробка. Упевнений, нічого подібного не відбувалося», — говорить Олександр Гуміров.
Також ми розповідали, що в Мелітополі тепер у транспорт пускатимуть тільки з COVID-сертифікатом чи ПЛР-тестом.