У столиці розпочався театральний екологічний проєкт Rusalka XXI, за допомогою якого організатори хочуть привернути увагу киян до проблем сортування відходів і забруднення довкілля.
Режисерка Анастасія Вервейко та сценографка Марія Крутоголова кажуть. що він спрямований на об'єднання театру, екології та соціології. Розпочати перфоменс планували ще рік тому, але карантин вніс свої корективи й фінансування проєкт отримав лише зараз.
В основі перформансу лежить переосмислення твору Ганса Християна Андерсена «Русалонька». Але сюжет режисерка та сценографка адаптували під сучасну реальність. Русалонька вимушена жити у підводному світі, який страждає від засилля пластику та іншого побутового сміття, котре потрапляє у світовий океан.
Локацію теж обрали відповідну до задуму. Дійство відбудеться у приміщенні станції переробки та сортування сміття «Київміськвторресури». Це основна станція в Києві, яка займається переробкою твердих промислових і побутових відходів вторинної сировини. Як пояснюють організатори, місце обрали не випадково. Бо вже декілька років «Київміськвторресурси» перебувають у критичному стані. Земля, на якій побудована станція, привабила київських забудовників, які прагнуть її привласнити.
Також із 31 січня до 7 березня учасники перфоменсу будуть власноруч приймати та сортувати пляшки, які надходитимуть на станцію. Таким чином на власному прикладі хочуть показати, що сортування відходів — це важливо. А ще пляшки стануть матеріалом для декорації театральної локації.
Як стало відомо раніше, в Києві розмістили майже чотири тисячі контейнерів для роздільного збору відходів.