У Києві на ранок зберігається один з найвищих рівнів забруднення повітря у світі

2 хв на прочитання17 Квітня 2020, 09:40
Фото "Вести"

Згідно рейтингу компанії IQ Air на ранок 17 квітня Київ очолив рейтинг міст з найбільшим забрудненням атмосфери у світі

У Києві станом на ранок  17 квітня рівень забруднення повітря є одним з найвищих у світі. Експерти зазначають, що в деяких районах української столиці дихати ним (повітрям) дуже шкідливо для здоров’я.  

Про це свідчать дані ресурсу IQAir, який відстежує якість повітря в режимі реального часу.

Загалом індекс забруднення повітря у столиці України становить 169 пунктів при нормі у 50.  

Сервіс IQAir оцінює якість повітря за двома показниками: AQI (загальний індекс) і PM 2.5 (наявність в повітрі зважених часток, дрібного пилу і аерозолю). Згідно з нормами Всесвітньої організації охорони здоров'я середньорічний рівень PM 2.5 повинен становити не більше 10 мкг/ м3, а середньодобовий рівень - не більше ніж 25 мкг/м3. PM 2.5 - ключовий параметр оцінки якості повітря.

Також як видно на інтерактивній карті забруднення повітря, станом 9:30  у Києві та околицях небезпечно дихати.

Голова ДСНС Микола Чечоткін запевняє, що у п’ятницю, 17 квітня, вітер зміниться і хмара пилу над Київщиною почне розсіюватися. 

У ДСНС заявляють, що радіаційний фон по місту Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень. Рятувальники інформують, що забруднення повітря  зафіксовано через  випадки загорання трав’яного настилу та лісової підстилки, зокрема у Вишгородському, Іванківському районах та на території Ірпінської зони.

Станом на ранок 17 квітня ДСНС України повідомило, що  також на території міста Києва та Київської області спостерігались непоодинокі випадки спалювання сухої трави та сміття на території приватних домогосподарств. Крім того, на території Житомирської області триває гасіння декількох осередків загорання трав’яного настилу.

"Разом з тим повідомляємо, що протягом дня вітер був західного напрямку, а на вечір змінився на північно-західний. Враховуючи вищевикладене та з урахуванням умов пересування повітряних мас та атмосферного тиску утворилися сприятливі умови для поширення продуктів горіння у повітрі на території міста Києва. Хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе", - йдеться у повідомленні ДСНС.


 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: