17 вересня у готелі Ramada Encore Kyiv у Голосіївському районі столиці відбувся п'ятий AGROIT Forum - презентація найновіших рішень і розробок для аграріїв у сфері IT й кібербезпеки.
Агрофорум зібрав на одному майданчику людей, які працюють у галузі сільського господарства та спеціалістів-програмістів, аби навчити аграріїв використовувати у своїй роботі новітні технології. Щороку на форум зїжджалися десятки IT-директорів, керівників, власників аграрних компаній, фермерів та дилерів сільськогосподарського обладнання. Не став винятком і цьогорічний AGROIT Forum, організований Oleynik Company.
17 вересня о 8:45 до Ramada Encore Kyiv на ранкову каву прибули перші учасники. Зважаючи на те, що Київ цього понеділка увійшов до “помаранчевої” карантинної зони, усім учасникам організатори пропонували медичні маски та антисептик для рук.
О 10:00 з вітальним словом виступили організатор заходу та представник генерального партнера - компанії Yara Україна.
Наступні півгодини директорка й керівниця проєкту AgriChain Наталія Богачева поділилися з аудиторією нюансами управління земельним банком. Спікерка також розповіла про особливості управління складом, закупівлями і поставками та способи керування станом посівів.
О пів на одинадцяту комерційний менеджер BASF Digital Farming Володимир Кондратюк презентував цифрову платформу для управління агрономічними ризиками Xarvio.
О 13:15 технічний директор Global GIS Віталій Бєлєнков презентував стратегію впровадження комплексної аграрної геоінформаційної системи на підприємстві. Він розповів аграріям про системи управління земельним банком і паспортизації полів. Також спікер познайомив представників сільського господарства з супутниковим моніторингом від Geosys.
А після кава-брейку аналітик Олена Ярмош поділилася практичним досвідом організації системи контролю для зниження зловживання і шахрайства на агропідприємстві. Спікерка пояснила господарникам як контролювати роботу лабораторії підприємства та як інтегрувати обладнання з системами відеоспостереження. Продовжив тему кібербезпеки директор IT Grand Віталій Блажко, який розповів про способи виявлення порушень при переміщенні зерна на елеваторі.
“Для нас найбільш актуальною є тема безпеки та автоматизації бізнес процесів. Дуже подобається, те що в Україні все більше створюються різноманітні колаборації декількох компаній для впровадження проектів. Саме про це був дуже змістовний виступ Олени Ярмош.На жаль COVID 19 вплинув на кількість присутніх але не вплинув на якість тем та напрямків розвитку, які були представлені та висвітленні на форумі”, - подякував спікерці наприкінці доповіді директор з розвитку "IT Grand" Віталій Башмаков.
На п’ятий AGROIT Forum прибула також почесна спікерка - член експертного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації України Ірина Кравець. Вона розповіла аграріям про перспективи та реальність кібербезпеки та використання штучного інтелекту в сільському господарстві.
"Наше агропідприємство знаходиться в Дніпропетровській області, у Павлоградському районі. Весь штат працівників -усього 79 осіб. Для пошуку і впровадження чергових автоматизацій робочого процесу, які дозволили б нам продуктивныше працювати в поле і в офісі, ми відвідуємо українські та зарубіжні виставки, беремо участь в конференціях. AgroIT Forum для нас - це завжди майданчик для консолідації. Сьогодні дуже цікавою була доповідь Ірини Кравець про реалії та перспективи впровадження штучного інтелекту в агро", - поділився враженнями технічний директор компанії "Агро КМР " Олег Плахін.
Після цього виступу учасники форуму подискутували про розвиток цифрової трансформації АПК в Україні.
Далі аграрії та IT-фахівці отримали можливість обмінятися враженнями, які отримали під час форуму.
“У форумі AgroITForum 2020 беремо участь вперше - виступили партнерами і виставили стенд. Організація на хорошому рівні, менеджери оперативно відповідають на будь-які питання, учасники та партнери підібрані дуже цікаві. Все пройшло чудово навіть не дивлячись на обмеження, пов'язані з карантином”, - розповів співзасновник ТОВ "НВФ" Роботек" Олексій Резніченко.
“Цей захід - хороший майданчик для спілкування ІТ-розробників і агропідприємств, розкриття потреб аграріїв, донесення нових технологій ринку. Також дуже цінно в плані налагодження партнерства”, - сказала керівник відділу маркетингу “РАСК. ІН-АГРО” Наталія Старова.
Як писав GreenPost раніше, з 11 по 14 серпня у Києві в Національному комплексі “Експоцентр України” відбувалася 32-га Міжнародна агропромислова виставка “АГРО-2020”.