У Китаї на поверхні водосховищ Чжоусян і Чанхе, що розташовані у місті Нінбо провінції Чжецзян, запустили плавучу сонячну електростанцію потужністю 120МВт.
Це друга черга проєкту "Взаємодія рибного господарства та фотоелектричної енергії", розробником якого є компанія Hangzhou Fengling Electricity Science Technology, пише Eco Town.
"Фотоелектричні панелі встановлюються над водною поверхнею резервуара, а акваторія під фотоелектричною панеллю може бути використана для вирощування риби, - зазначила Таммі Тан, менеджер з маркетингу Kstar, яка поставила інвертори GSL2500C-MV і GSL1250 для плавучої СЕС. - Рибалки можуть ловити рибу і плавати на човнах”.
Сонячні панелі допомагають зменшити випаровування води з поверхні, створюючи при цьому краще середовище для розмноження риб, що підвищує ефективність використання водних ресурсів.
"Фотоелектрична електростанція має високу ефективність виробництва електроенергії та низькі експлуатаційні витрати, а також мінімальний вплив на морське життя", - каже Таммі Тан.
Інвертори розроблені спеціально для того, щоб витримувати вологе середовище, при цьому особлива увага приділяється герметизації вологи і пилу, зауважила Таммі Тан, додавши, що електроенергію з другої черги продаватимуть по 12 центів за кіловат-годину.
Сукупні інвестиції у 120-мегаватну плавучу СЕС склали $100 млн.
Перша черга плавучої СЕС потужністю 200 МВт і площею 4492 кв. м була введена у січні 2017 року. Тоді сукупні інвестиції в об'єкт склали 1,8 млрд юанів.
«320-мегаватна сонячна станція вироблятиме 352 мільйони кВт*год у рік, - каже Таммі Тан. - Річний дохід від згенерованої електроенергії для власника заводу становить близько 45 мільйонів доларів, в той час як річний дохід від рибальства може сягати майже 5 мільйонів доларів».
У Нідерландах, тим часом, ловитимуть вітрову енергію дронами.
А з української "зеленої" енергетики найбільшу користь отримує Ахметов.