У Китаї вперше імплантували "чіп" для боротьби з алкогольною залежністю
Насправді це набір медичних пелет з лікарським препаратом.

У Китаї лікарня міста Фуян провінції Аньхой повідомила про успішне проведення першої в провінції операції з імплантації "чіпа" для боротьби з алкогольною залежністю. Про це заявили місцеві органи охорони здоров'я.
Хоча назва "чіп" і може асоціюватися з електронним пристроєм, насправді це набір медичних пелет з лікарським препаратом. Як повідомили у Третій народній лікарні Фуяна після проведеної 9 квітня процедури, імплантація здійснюється малоінвазивним хірургічним шляхом.
Пелети поступово вивільняють налтрексону гідрохлорид – лікарський засіб, який пригнічує психологічну тягу до алкоголю у залежних людей та знижує ризик рецидивів.
Пацієнтом став чоловік у віці близько 40 років, який страждав від алкогольної залежності понад 20 років. Його звичка почалася з невеликих щоденних доз, але з часом він збільшив споживання до понад 500 мілілітрів міцного алкоголю щодня. При спробі утриматися від вживання або зменшити кількість випитого він відчував дискомфорт, тривогу та тремтіння – симптоми абстиненції, які швидко минали після вживання чергової дози.
За словами лікаря Чжоу, який проводив операцію, надмірне вживання алкоголю робило пацієнта дратівливим, що часто призводило до сварок з родиною та завдавало їм страждань. За багато років пацієнт дев'ять разів проходив лікування в стаціонарі, але після повернення додому його стан щоразу погіршувався.
Інноваційний метод лікування нещодавно впровадила лікарня Фуяна. Згідно з повідомленнями ЗМІ, подібні процедури вже проводилися цього року в лікарнях міст Ханчжоу та Веньчжоу провінції Чжецзян, Ченду провінції Сичуань, Наньнін Гуансі-Чжуанського автономного району та інших міст Китаю.
Дізнавшись про таку можливість, пацієнт обговорив її зі своєю родиною та вирішив пройти процедуру. Після ретельного обстеження операцію було проведено під місцевою анестезією вранці 8 квітня.
Лікар імплантував 10 пелет налтрексону гідрохлориду, кожна розміром приблизно з соєве зерно, у підшкірний жировий шар нижньої частини живота пацієнта через розріз довжиною 1 сантиметр. Процедура тривала менше п'яти хвилин.
Зазвичай препарат починає діяти протягом чотирьох годин і продовжує вивільнятися в організм протягом понад шести місяців, що допомагає пацієнтам не забувати приймати ліки або пропускати прийом. За словами лікаря Чжоу, у більшості випадків достатньо однієї імплантації.
Алкогольний "чіп" допомагає зменшити тягу до спиртного та підтримує пацієнтів у подоланні залежності як на психологічному, так і на поведінковому рівні, пропонуючи більш ефективний шлях до одужання.
Провінційна комісія з охорони здоров'я нагадала пацієнтам, що рішення про використання "чіпа" має ґрунтуватися на їхньому індивідуальному стані, і тим, хто бореться з алкогольною залежністю, рекомендується консультуватися зі спеціалізованими лікарнями.
Більше новин читайте на GreenPost.







