Догори
Дати відгук

У Кривому Розі підприємство забруднило воду на мільйони гривень

Брудні води з великих заводів із порушенням усіх норм безпеки скидали в річку Інгулець.

1 хв на прочитання12 Лютого 2021, 13:00
Річку Інгулець у Кривому Розі отруїли промисловими водами Річку Інгулець у Кривому Розі отруїли промисловими водами
Поділитись:

ДП «Кривбасшахтозакриття», яке відкачує брудні води з підприємств — промислових гігантів у Кривому Розі, серйозно нашкодило екології. Про це на особистій Facebook-сторінці повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Підприємство відкачувало брудну воду з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПРАТ «ЦГЗК» та ПРАТ «Суха Балка». Вода не була безпечною для довкілля: у ній були бром, йод, натрій, калій і магній у високих дозах. 

Замість правильно утилізувати небезпечні відходи, ДП «Кривбасшахтозакриття» почало скидати їх у балку Свистунова. Дочекавшись, поки хімічні речовини осядуть намулом на дно, залишки води розбавляли прісною та скидали в річку Інгулець. 

Інгулець живить водою великі житлові масиви Кривого Року. Воду з річки також використовують для зрошення. До того ж на узбережжі річки  кілька рекреаційних зон, де влітку полюбляють відпочивати містяни. За словами екологів, загроза для здоров'я людей та довкілля була високою.

Справа про забруднення промисловими водами Інгульця дійшла до суду. Днями Господарський суд Дніпропетровської області прийняв рішення, що підприємство має відшкодувати завдані екології збитки та сплатити 2 534 223 грн компенсації.

Як писав GreenPost раніше, мешканці Кривого Рогу отримали надію дихати чистим повітрям. ПівдГЗК закрив агломераційний цех, який викидав у повітря та легені містян понад 90 % шкідливих речовин.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.