Догори
Дати відгук

Кривий Ріг позбувся шкідливого підприємства-забрудника

ПівдГЗК закрив агломераційний цех, який викидав у повітря та легені містян понад 90% шкідливих речовин.

1 хв на прочитання03 Лютого 2021, 18:07
У Кривому Розі припинив роботу агломераційний цех У Кривому Розі припинив роботу агломераційний цех
Поділитись:

Один із промислових гігантів у Кривому Розі - Південний гірничо-збагачувальний комбінат - закрив агломераційний цех, який найбільше шкодив довкіллю та здоров'ю містян. Про це повідомляє пресслужба підприємства.

"Ліквідація агломераційного переділу на південному комбінаті, в першу чергу, дотримання законодавства України Про перехід до європейських екологічних стандартів. Закриття цеху - крок на шляху до створення екологічно чистого підприємства", - сказав генеральний директор "ПівдГЗК" Костянтин Федін.

Відзначається, що наглядова рада Південного ГЗК затвердила закриття виробництва ще у вересні 2020 року, а в лютому 2021 року підрядна організація повинна приступити до демонтажу обладнання, будівель і споруд цеху.

Екологи та громадські активісти Кривого Рогу, які останні кілька років боролися за закриття агломераційного цеху, говорять, що такий крок зменшить викид шкідливих речовин у повітря на рекордні 96%. 

Нагадаємо, що у листопаді екологи та екоактивісти почали бити на сполох через те, що промисловий гігант “АрселорМіттал Кривий Ріг” досі не вивів із експлуатації застарілу аглофабрику та доменну пічі №7. Агломераційна фабрика за висновками фахівців не відповідала сучасним екологічним вимогам. 

Своєю чергою, на підприємстві кажуть, що планують в майбутньому на місці агломераційного цеху  побудувати фабрику окомкування.

Нагадаємо, що в Кривому Розі розпочне роботу офіс Держекоінспекції. Звичайні містяни та екоактивісти сподіваються, що хоч так їм нарешті пощастить"достукатися" до екоінспекторів та залучити їх до розв'язання проблем промислового міста.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.