Наповнюваність Білогірського водосховища в анексованому Криму в травні цього року гірша, ніж у вересні минулого року, повідомляє Крим.Реалії.
За спостереженнями кореспондента видання, у 2019 році верхів'я Білогірського водосховища виснажилися на початку осені, цього року вже в травні верхів'я цієї водойми повністю висохли.
«На жаль, цей рік видався дуже посушливим. Навіть зернові культури вже викинули колос, тому врожай буде дуже слабким. За відсутності опадів падає дебет навіть таких потужних джерел, як Карасу-Баши, що живить Білогірське водосховище, до того ж, скидання з водойми на потреби східного Криму зараз значно перевершує приплив у нього, тому водосховище так сильно втрачає своє наповнення», – поділився своєю думкою активіст руху «Вільний Крим» з Білогірського району Решад Меметов.
Державний комітет з водного господарства та меліорації окупаційного уряду Криму продовжує забезпечувати водопостачання населення Керчі, Феодосії, Судака, Щолкіно і населених пунктів Ленінського району шляхом організації робіт з перекидання води з Білогірського і Тайганського водосховищ природного стоку по річці Біюк-Карасу протяжністю 79 км, а також з Ніжинського, Просторненського і Новогригор'ївського підземних водозаборів у Північно-Кримський канал, з подальшим перекачуванням її в наливні водосховища Східного Криму - Фодосійске, Станційне, Самалінське, Ленінське водосховища. Про це повідомив раніше голова комітету Ігор Вайль.
Раніше глава окупаційного уряду Криму Сергій Аксенов повідомив, що запас води в трьох основних джерелах водопостачання Сімферополя – Аянському, Сімферопольському та Партизанському водосховищах – достатній для безперебійного водопостачання міста протягом 3,5 місяців навіть за умови повної відсутності опадів.
У Херсонській облдержадміністрації 4 квітня повідомили про наповнення Північно-Кримського каналу і запевнили, що в анексований Крим вода по каналу не надходить.
У Постійному представництві президента України в АРК нагадали, що постачання води до анексованих Росією Криму і Севастополя через Північно-Кримський канал можливе тільки після деокупації півострова.
Ми уже писали, що Криму загрожує катастрофічна посуха.