Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • У Харкові на заводі випускатимуть плитку, яка вбиває бактерії та грибки

У Харкові на заводі випускатимуть плитку, яка вбиває бактерії та грибки

Роботу планується завершити до кінця наступного року.

2 хв на прочитання11 Жовтня 2021, 08:22
Фоно Укрінформ (Харківський плитковий завод) Фоно Укрінформ (Харківський плитковий завод)
Поділитись:

На Харківському плитковому заводі розробляють інноваційне покриття для керамічної плитки, яке вбиватиме бактерії та грибки. Про це повідомила на Міжнародній конференції "Харків: розвиток та інновації" член правління Golden Tile Ceramic Group (в яку входить «Харківський плитковий завод») Оксана Острогляд, передає Укрінформ.

«Пандемія нас підштовхнула до того, що ми розробляємо спільно з університетом Бекетова нову наноповерхню, яка дозволить нам боротися зі шкідливими організмами. Це інноваційний розвиток нашої продукції», - зазначила Острогляд.

Як уточнили в пресслужбі Харківського плиткового заводу, підприємство працює над новим компонентом, при цьому у виробництві вже використовують покриття, що унеможливлюють розмноження шкідливих організмів на поверхні плитки.

«Пошук додаткового компонента чи добавки, які б не тільки перешкоджали розмноженню бактерій на поверхні, а й убивали їх, розпочали приблизно пів року тому. Мета – розробити покриття, що забезпечуватиме антибактеріальний і фунгіцидний захист від різного виду грибків», - розповіли в пресслужбі підприємства.

Дослідження проходять на базі заводської лабораторії у співпраці з фахівцями Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова.

«Усі розробки, зокрема, й чинні сьогодні рецепти глазурі, здійснюються на вітчизняній сировині. Роботу планується завершити до кінця 2022 року», - зауважили в пресслужбі.

Зазначається, що Харківський плитковий завод  — найбільший в Україні, а також Східній Європі виробник керамічної плитки та керамограніта. Підприємство має 9 поточно-конвеєрних ліній.

Щороку в модернізацію виробництва компанія вкладає близько 10 млн євро. Загальна виробнича потужність становить 24 млн кв. м готової продукції на рік. Штат співробітників підприємства - близько 1,5 тис. осіб.

Нагадаємо, що в Іспанії з'явилася перша сонячна станція-тротуар: живитиме електрикою три будинки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost