Догори
Дати відгук

В Іспанії з'явилася перша сонячна станція-тротуар: живитиме електрикою три будинки

На установку тротуарної електростанції міськрада виділила 30 тисяч євро.

1 хв на прочитання11 Травня 2021, 10:35
В Іспанії з'явилася перша сонячна станція-тротуар: живитиме електрикою три будинки В Іспанії з'явилася перша сонячна станція-тротуар: живитиме електрикою три будинки
Поділитись:

Щоб досягти в місті нульового рівня викидів, доведеться серйозно подумати про живлення багатоквартирних будинків екологічно чистою енергією. Виходом у цій ситуації можуть стати інноваційні зелені тротуари, вкриті сонячними панелями. 

Міська рада Барселони (Іспанія) запустила пілотний проект із генерації електрики для населення за допомогою тротуарної плитки. Перший тротуар, вкритий сонячними панелями, з'явився в парковій зоні району Глорієс, інформує ecotown.

Поки що функції сонячної електростанції поклали на 50 квадратних метрів тротуару. Панелі будуть виробляти 7 560 кВт*год. щорічно. Цього достатньо для живлення трьох будинків. Такі сонячні станції на тротуарах відкривають нові можливості. І не тільки для Барселони. Хоча, звичайно, існує ризик, що в місті зі щільним населенням установка подібних тротуарів буде справою непростою.

На установку тротуарної електростанції міськрада виділила 30 тисяч євро. Іншу частину витрат покриє виробник. Тестування електростанції-тротуару триматиме півроку. Після чого будуть зроблені висновки про доцільність і рентабельності інновації.

Нагадаємо, німецькі екологи позиваються проти будівництва газогону «Північний потік — 2».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost