Догори
Дати відгук

У Харкові 44-річного чоловіка вбила малярія

Він заразився хворобою в Африці

1 хв на прочитання23 Грудня 2020, 18:52
Поділитись:

В Харкові 44-річний чоловік помер від малярії, який повернувся з Екваторіальної Гвінеї. Про це повідомляє пресслужба Центра громадського здоров'я.

“19 грудня 2020 року в Харкові зареєстрували завізний випадок малярії у 44-річного чоловіка. Як з’ясувалося під час епідеміологічного розслідування, чоловік повернувся з Екваторіальної Гвінеї. Упродовж перебування в цій країні малярією не хворів, проте відмічав багаторазові укуси комарів. Інформацію щодо проведення індивідуальної хімпрофілактики з’ясувати не вдалося”, — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що хворий повідомив, що відчув симптоми по поверненні в Україну. Проте за медичною допомогою звернувся лише через 10 днів. Лікарі діагностували малярію, того ж дня лабораторне дослідження підтвердило діагноз.

“Стан пацієнта був уже дуже тяжким і прийом таблетованих протималярійних препаратів був неможливий. Врятувати чоловіка не вдалося”, — зазначається в повідомленні.

Зазначається, що передача малярії відбувається в 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної й Північної Америк. Ризик зараження малярією та розвитку важкої хвороби значно вищий у мігрантів та подорожуючих, які не мають імунітету, а також у немовлят, дітей у віці до п’яти років, вагітних жінок і людей із ВІЛ/СНІДом.  

Тим часом ми розповідали, як Харків прощається з Кернесом: черги як в мавзолей та ймовірний сплеск нових випадків COVID (відео,фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.