Догори
Дати відгук

У Гонконгу почали збирати сміття в річках і каналах за допомогою безпілотного човна (ФОТО)

Clearbot Neo автономно очищає пластик від гавань

2 хв на прочитання20 Травня 2022, 19:53
Clearbot Neo автономно переміщається у воді та збирає плаваюче сміття з її поверхні. Фото: Open Ocean Engineering Clearbot Neo автономно переміщається у воді та збирає плаваюче сміття з її поверхні. Фото: Open Ocean Engineering
Поділитись:

Clearbot Neo — це роботизований човен, який автономно переміщується по гавані, каналах і річках, щоб збирати сміття, яке інакше змило б в океан. Про нього розповідає The Robot Report.

За даними Міжнародного союзу охорони природи, щороку в океан потрапляє близько 14 млн т пластику. 95 % цього пластику, за даними ООН, надходить із 10 великих річок.

Творці Clearbot, Сідхант Гупта і Уткарш Гоел, почали працювати над роботом після поїздки на Балі, де помітили місцевих робітників, які вирушали на воду на невеликих човнах або навіть дошках для серфінгу, щоби вручну прибрати сміття з моря.

Clearbot Neo, остання версія робота, має довжину близько 3 м і живиться від електродвигуна на сонячній енергії. Він автономно ідентифікує та збирає плаваюче сміття у воді. Один робот здатен збирати 1 т сміття на день.

Крім того, Clearbot Neo може бути оснащений спеціально виготовленою стрілою, щоби допомогти очистити локальні розливи нафти та палива. Робот може зібрати до 15 л забруднюючої речовини в день.

Clearbot Neo оснащений двокамерною системою виявлення. Одна камера відстежує поверхню води та шукає сміття, яке потрібно очистити, а також будь-які перешкоди чи морське життя. Коли робот рухається по воді, він збирає сміття на бортовий конвеєр між своїми подвійними корпусами.

Друга камера робота фотографує кожен шматок сміття, що потрапляє на конвеєрну стрічку. Зображення разом із GPS-місцезнаходженням, де Clearbot Neo взяв його, надсилається в систему відповідності компанії, розміщену на платформі Microsoft Azure.

Конвеєр Clearbot Neo збирає сміття з гавані. Фотоо: Open Ocean Engineering

Завдяки платформі Azure дані, які Clearbot Neo збирає, разом з інформацією про морські течії та припливи, можуть допомогти екологам та морським органам влади краще визначити джерела сміття у воді.

Clearbot Neo поки що використовувався лише у водах Гонконгу, де базується компанія. Однак Гупта і Гоель прагнуть глобалізувати своє рішення, щоб допомогти очистити воду скрізь.

Також ми розповідали, що українці воюють на електровелосипедах (ФОТО, ВІДЕО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.