Догори
Дати відгук

У екокомітеті пояснили, чим "налякав" нардепів законопроєкт про викиди в атмосферу

Також у профільному комітеті вказали на сильні та слабкі сторони документу.

2 хв на прочитання16 Лютого 2021, 13:51
В екологічному комітеті ВРУ згодні з тим, що законопроєкт про контроль промислового забруднення атмосфери потребує доопрацювання В екологічному комітеті ВРУ згодні з тим, що законопроєкт про контроль промислового забруднення атмосфери потребує доопрацювання
Поділитись:

Парламентарі провалили голосування за законопроєкт щодо контролю за промисловим забрудненням тому, що він передбачає реальні зміни для власників промислових підприємств. Таку думку на особистій Facebook-сторінці висловила членкиня екологічного комітету ВРУ Леся Василенко.

«У Раді не знайшлось п’яти голосів, щоб європейська казка про інтегровані дозволи й екологізацію підприємств стала українською реальністю. Чим же так налякав 4167-й? Можливо, тим, що передбачає реальні зміни», — написала Василенко. 

Депутатка також пояснила, про які саме зміни йдеться. За її словами, це те, що законопроєкт: 

  • стосується фактично всіх сфер виробництва, промисловості, сільського господарства й енергетики;
  • вимагає перевести потужності підприємств на найкращі доступні технології у відповідній галузі;
  • вимагає відмовитися та не працювати на застарілих давно аварійних «потужностях», які є причиною того, що наша країна очолює світові антирейтинги за кількістю передчасних смертей, пов‘язаних із забрудненим повітря та  країн, де населення не має доступу до питної води.
  • є необхідним стимулом, що дасть змогу нарешті провести модернізацію й екологізацію виробництв.

Членкиня екологічного комітету звернула увагу на те, що в законопроєкті, попри позитив, є моменти, які необхідно законодавчо доопрацювати. Зокрема, це стосується поводження з відходами на титанових виробництвах і спалювання відходів. 

На додаткову увагу також заслуговує пункт про обов'язковість виконання нацпланів зі скорочення викидів із великих спалювальних установок.

Нагадаємо, що 16 лютого Верховна Рада провалила екологічний закон про забруднення повітря. Законопроєкт направили до профільного комітету, щоб той підготував його до повторного першого читання. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.