Скандинавські країни відомі не тільки своїм дбайливим ставленням до природи, а й раціональною та якісною «зеленою» архітектурою, і різноманітними «зеленими» проектами. Не дивно, що екологічний прогулянковий маршрут у заповідному лісі, який вінчає незвичайна вежа з оглядовим майданчиком Camp Adventure Forest Tower, з'явився саме в Данії.
Вежа зі спіралеподібним підйомом без єдиної сходинки робить прогулянки лісом комфортними майже в будь-яку погоду для більшості охочих, у тому числі для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Легко піднятися можна 650-метровим крученим пандусом. Вершина вежі розташована на 135 м над рівнем моря; з цієї висоти відкриваються мальовничі краєвиди на навколишню місцевість (в сонячну погоду можна оглянути територію на відстані до 20–25 км). Один із натхненників проєкту вважає, що споглядання природи дає людині унікальний досвід, причетність до природи, а вони, розробники вежі, зробили це споглядання більш доступним і запропонували ряд нових альтернативних перспектив.
Форма вежі нагадує пісочний годинник: широка основа забезпечує конструкції стійкість, а верхня частина, завдяки розширенню, здатна вмістити чималу кількість відвідувачів. Звуження в середній частині дає змогу раціонально використовувати матеріали.
Всі елементи конструкції виконані з кортеновської — легованої сталі, стійкої до атмосферної корозії. На користь цього матеріалу був і той факт, що за рахунок свого червоно-коричневого відтінку він добре вписався в природний ландшафт.
А подивитися, справді, є на що. Заповідний ліс, де розташувався парк Camp Adventure, гарний у будь-яку пору року (до слова, дерева не тільки оточують вежу зовні, але й ростуть усередині). Піднімаючись гвинтовою доріжкою, зробленою з дощок місцевого дуба, ліс бачиш із незвичних ракурсів. З верхнього ж оглядового майданчика відривається панорамний вид на весь лісовий ландшафт, а також на барвисті галявини, озера, струмки. В ясну погоду на горизонті можна побачити Копенгаген і Мальме.
У Данії проєкт Camp Adventure Forest Tower, відкритий у 2019 році, називають «конструкцією, яка повертає природу людям».
Нагадаємо, країни ЄС інвестують 85 млрд євро на підвищення ефективності транспорту.