Таку кількість кажанів на Черкащині випускають у природу вперше, розповіла Суспільному волонтерка Марина Радевич, у холодильнику якої знайшлося місце для кажанів. У 2024 році у неї зимувало двадцять червонокнижних кажанів. Випускали у природу їх вперше.
До неї в дім кажани потрапляють із різних міст. На перетримці вона готує їх до весняного випуску та намагається годувати так, як би це відбувалося в природі.
"Зазвичай годівля кажана відбувається один раз на добу у вечірній час. Для випуску бажано, щоб вага кажана для вечірниці рудої 25 грамів, для пізнього кажана бажано 22 грами, нетопир має бути хоча б чотири грами, бажано п'ять, а нетопир Кюля має бути хоча б грамів шість".
Волонтерка розповіла, що великі види, тобто вечірницю, годує зофобасом, а маленькі — мучняком або тарганами. Щоб нагодувати всіх підопічних, пані Марина витрачає від трьох до чотирьох годин.
"При температурі від чотирьох до восьми градусів вони в мене зимують у лотках. Колись там були овочі, а тепер у мене зимують кажанчики", — пояснила волонтерка.
Нині пані Марина опікується лісовим кажаном. За її словами, у місті вони не водяться. Тварину, яку реабілітує волонтерка, привезли з Донеччини.
"Нормальна вага для такого виду кажанів чотири грами. До мене тварина потрапила з вагою два грами. Мені його привіз військовий з Донеччини, який побачив що є кажан, але потім кілька днів не міг його знайти. І пороли дивани, і шукали з тепловізором цю мишку, а потім знайшли й віддали мені".
Більше новин читайте на GreenPost.