В турецькій провінції Артвін місто Юсуфелі йде під воду, а також відбувся великий зсув ґрунту. Сталося це через поступове наповнення водою Юсуфельського водосховища, яке формують поблизу сьомої за висотою у світі дамби ГЕС «Юсуфелі» заввишки 275 м, яка є однією з 13-ти велетенських дамб на турецькій річці Чорух.
Будівництво розпочали у 2012 році, і зараз воно на завершальній стадії. Гідродроелектростанція «Юсуфелі» має забезпечити електрикою 650 тис. людей, виробляючи 1,888 млрд кіловатт електроенергії на годину. Для будівництва дамби використано 4 млн м2 бетону, якого б вистачило на будівництво 50 тисяч приватних будинків. Разом із дамбою збудували ще 110 км супутних їй автошляхів, 45 тунелів, 22 мости та встановили 92 водопускні труби. Масштабний зсув ґрунту, який відбувся після початку заповнення водосховища водою, зніс одну з цих доріг, яка вела до акведуку.
Площа майбутнього водосховища біля ГЕС сягатиме 33 км2, а об'єм води в ньому буде на рівні 2 млрд м3. Настільки велике водосховище не може не завдати величезних екологічних збитків зазначеній місцевості, адже затоплюються десятки кілометрів суші з живою природою. Ба більше, в долині розташоване місто Юсуфелі на 7 тисяч жителів. Усіх людей із нього примусово відселили, виплативши компенсації, але саме місто буде знищене водою. Не лише звичайні будинки, а й архітектурні пам'ятки, такі як середньовічний грузинський храм Чалі, збудований на межі ІХ—Х століть.
Наповнення водосховища відбувається поступово, тому можна наочно бачити, як день у день під впливом забудовників зникає ціла історія цього регіону та ще один мальовничий куточок природи.
Також нагадаємо, що в епіцентрі землетрусу в Туреччині знайшли вціліле місто, де не впала жодна будівля — мер пояснив, чому так сталося.