Туреччина потерпає від найсильніших за останні роки весняних заморозків

2 хв на прочитання15 Квітня 2025, 14:55
Весняні заморозки в Туреччині: нищівний удар по сільському господарству

Завдано мільярдних збитків аграріям.

Туреччина зіткнулася з одним із найсильніших весняних заморозків за всю історію спостережень. Протягом трьох днів, з 10 по 12 квітня, температура повітря різко знизилася, завдавши значної шкоди сільськогосподарському сектору країни. Про це повідомив міністр сільського та лісового господарства Туреччини Ібрагім Юмаклі, інформує Daily News.

За словами міністра, такі несприятливі погодні умови призвели до одного з наймасштабніших випадків сільськогосподарських заморозків в історії країни, поступаючись лише події 2014 року. У деяких регіонах температура опускалася до -15 градусів Цельсія, що стало найнижчим показником за останні 30 років для окремих територій.

Несподівані морози, які вдарили якраз на початку вегетаційного періоду, завдали серйозного удару по сільськогосподарському виробництву в багатьох регіонах.

Так, у західному місті Маніса, одному з ключових виноградарських регіонів Туреччини, було пошкоджено близько 80% виноградників. Голова місцевої аграрної палати Абдуллах Шенол попередив, що у випадку повторних заморозків виноградники доведеться повністю викорчувати. Він також зазначив, що цього літа виноград буде дефіцитним, а ціни на нього значно зростуть.

"Цей рік вже втрачено, - констатував місцевий виноградар Гюнгер Левент. - Ми говоримо про збитки на мільярди лір. Якщо ми зіткнемося з ще одним таким морозом, виробництво зупиниться. Що буде наступного року? Лише Богу відомо".

Заморозки також негативно вплинули на цілу низку інших культур, включаючи абрикоси, черешні, сливи, волоські горіхи та персики, які зазнали значних пошкоджень.

Особливо постраждало східне місто Малатья, провінція, яка відповідає за 85% виробництва абрикосів у країні. Рамазан Озкан, голова товарної біржі Малатьї, повідомив, що за винятком пшениці та ячменю, майже вся сільськогосподарська продукція в провінції зазнала збитків. Він також попередив, що щорічний дохід від експорту абрикосів, що становить понад 500 мільйонів доларів США, цього року може зникнути.

В іншому східному місті, Елязиг, сильні морози та снігопади також завдали значної шкоди абрикосовим, горіховим та мигдалевим деревам.

У відчайдушній спробі врятувати квітучі фруктові дерева фермери в регіонах, таких як північно-західна Бурса та центральна провінція Невшехір, вдавалися до спалювання багать у садах.

Попри подібні зусилля, у південно-західному місті Іспарта було пошкоджено 30% виробництва троянд та 40-50% врожаю черешень, персиків та абрикосів.

Про пошкодження також повідомили з фракійської провінції Текірдаг, де виноградники вже почали проростати, а в центральному місті Чорум постраждали багато фруктових дерев.

Державна метеорологічна служба Туреччини попереджає, що загроза заморозків може зберегтися і в найближчі дні, що викликає серйозне занепокоєння у фермерів по всій країні щодо можливих подальших збитків.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: