Стоїмо лише вище Молдови: Україна у антирейтингу водозабезпеченості

2 хв на прочитання09 Червня 2020, 13:28

Необхідно невідкладно заповідати усі болота та суворо контролювати природний режим річкових заплав

У цьому році відновиться десь 23 млрд кубометрів водних ресурсів, тобто – половина від середньостатистичного. Про це у ексклюзивному інтерв’ю GreenPost повідомив доктор технічних наук Євгеній Яковлєв.

«Таку низьку водність маємо уперше за 120-140 років. Може і за більше, але не можемо це напевне сказати, бо регулярні спостереження ведемо саме 120 років. Чехи оцінюють що така посуха у них сталася вперше за останні 500 років – бо у них лінійка спостережень просто довша», - сказав Євгеній Яковлєв.

За словами гідрогеолога, зазвичай працюють інші сценарії.

«Зазвичай в межах території країни формується 45-50 млрд м3 (або ж 45-50 кубокілометрів) відновлюваних водних ресурсів. У тому числі підземних вод - 21 кубокілометр. З яких, у свою чергу, десять км3 (десь половина) звְ’язано з поверхневим стоком річок і озер. Ці 10 кубокілометрів ґрунтового водоносного горизонту потихеньку поповнювали річки та озера. І, що важливо, це відбувалося переважно у маловодній літньо-осінній період (т.зв. межень)», - уточнив фахівець.

За міжнародними класифікаціями Україна – маловодна держава.

«Коли нас було 52 мільйони, середньорічне формування  (відновлення) водних ресурсів за регіональними оцінкам Гідрометслужби, Мінгеології та установ Національної Академії Наук України сягало 1000 кубометрів на людину в рік (м3/рік•людина). А наукові підрозділи ООН називають достатньо водозабезпеченими ті країни, де цей показник дорівнює 3000-5000 м.куб/рік•людина і більше. У Європі ми у антирейтингу водозабезпеченості стоїмо лише вище Молдови, де дуже орієнтовно формується 600-800 м.куб/рік•людина», - підкреслив вчений.

Як ми вже писали, Рада національної безпеки та оборони створила робочу групу з питань безпеки держави та забезпечення населення якісною питною водою. Ця група рекомендувала КМУ у місячний строк підготувати та внести на розгляд ВРУ законопроєкт, яким буде запроваджена реальна відповідальність за «порушення встановлених режимів роботи штучних водогосподарських об’єктів та водогосподарських систем».

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: