Чистіше повітря - міцніше здоров'я. Сьогодні це стало проблемою, бо показники забруднення шкалять навіть у сільських місцевостях, не кажучи вже про велике місто. Проте потреба дихати нікуди не зникає, і для того, аби захистити себе - слід засукати рукава і лізти по поради "як очистити повітря" в усі можливі наукові статті.
GreenPost вирішив допомогти і підказати, як же очистити повітря у вашому домі без очевидних порад про вологе прибирання.
Звісно - це рослини. Вашій увазі ТОП-3 домашніх рослин, які зроблять повітря чистішим.
Хлорофітум
Вважається, що ця домашня рослина очищає повітря найкраще і нейтралізує або пом'якшує алергію на пил. Хлорофітум видаляє випаровування формальдегіду, а ще нейтралізує шкідливі вихлопні гази. Тому, якщо більша частина меблів навколо вас зроблена з ДСП (а для деревно-стружкових плит застосовується клей на основі формальдегіду) або якщо ви живете біля автомагістралі, кілька хлорофітумів в кімнатах вам просто необхідні.
Головна перевага – абсолютна невибагливість і швидкий ріст, помірна потреба в поливі і здатність «виживати» практично в будь-яких умовах.
Фікус
Різновидів фікусів буває безліч, але які рослини очищають повітря найкраще? Найефективнішими вважаються два сорти: Ficus Benjamina (з великою кількістю дрібного зеленого листя) і Ficus Elastica (каучуконосний фікус, з великим щільним темно-зеленим листям). Незважаючи на те, що ці два види одної і тої ж квітки не схожі одна на одну, вони однаково добре справляються з видаленням з повітря великої кількості відпрацьованого CO2 і токсичних речовин.
Фікус Бенджаміна здатний вирости з невеликого кущика в красиве високе дерево (для цього у нього повинен бути великий горщик).
Ці квіти люблять сонце і помірний полив.
Герань
Ширше відома у людей як калачик. Крім того, що чистить повітря - ще і нейтралізує хвороботворні мікроби і віруси. Ці рослини так і називаються – антисептики, і вони дійсно можуть знезаразити повітря. Зокрема, герань (або пеларгонія) виділяє в повітря леткі сполуки фітонциди, які вбивають віруси і бактерії.
Багатьом не подобається запах герані, він досить специфічний, але чим він сильніший, тим більше фітонцидів виділяється в атмосферу. До того ж, цей аромат розслабляє і знімає дратівливість, здатний усунути головні болі (і навіть найсильніші мігрені). Коли герань цвіте, вона здатна прикрасити будь-який куточок в домі. Експерти радять тримати калачик у спальні або на кухні.
Для найбільш ефективного очищення в домі має бути одна рслина на 10 квадратних метрів площі.