Неділя, 05 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Трамп пропонував мільярд доларів за вакцину від коронавірусу "лише для США"

Президент США Дональд Трамп запропонував один млрд доларів за ексклюзивне використання вакцини проти коронавірусу у США

2 хв на прочитання16 Березня 2020, 15:19 130
White House White House
Поділитись:

Президент США Дональд Трамп запропонував німецьким дослідникам один млрд доларів за ексклюзивне використання вакцини проти коронавірусу у США.

Про це повідомляє GreenPost із посиланям на німецьке видання Welt am Sonntag.

Газета, посилаючи на джерела в німецькому уряді, повідомила, що адміністрація Трампа запропонувала "мільярд доларів" для забезпечення ексклюзивних прав на вакцину від коронавірусу, яку вона розробляє, "але тільки для США".

Міністерство охорони здоров’я Німеччини підтвердило агентству Reuters інформацію: "Ми підтверджуємо звіт у WELT am Sonntag", - заявили у відомстві.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Масс зазначив у неділю, що уряд не дозволить Трампу реалізувати його плани.

"Німецькі дослідники відіграють провідну роль у розробці препаратів та вакцин, і ми не можемо дозволити іншим шукати ексклюзивних результатів", - сказав він медіа-групі Funke.

"Німеччина не продається", - заявив міністр економіки Петер Альтмайер в ефірі телеканалу ARD в неділю.

Карл Лаутербах, німецький політик і професор економіки здоров'я та епідеміології, написав наступне: "Ексклюзивному продажу можливої вакцини в США слід запобігати будь-якими способами. Капіталізм має обмеження".

У неділю американський чиновник заявив агентству AFP, що інформацію "дико переграли", і заперечив, щоб будь-яка вакцина була виключно для США.

"Ми продовжуватимемо спілкуватися з будь-якою компанією, яка заявляє, що може допомогти. І будь-яке знайдене рішення буде спільним зі світом", - заявили в адміністрації США.

Флоріан фон дер Муельбе, головний керівник виробництва та співзасновник компанії CureVac, минулого тижня заявив Reuters, що компанія сподівається, що експериментальна вакцина буде готова до червня чи липня, тож вони намагаються отримати дозвіл на початок випробувань на людях.

Він сказав, що вакцина, яку компанія сподівається розробити, може бути придатною для масового виробництва на існуючих потужностях CureVac.

У своїй заяві минулого тижня CureVac зазначав, що головний виконавчий директор Даніель Менікелла був запрошений до Білого дому на зустріч з президентом Трампом, щоб обговорити стратегії та можливості виробництва коронавірусної вакцини.

"Ми дуже впевнені, що нам вдасться розробити потужну вакцину протягом декількох місяців", - заявив Д.Менікелла.

У заяві 15 березня CureVac спростував "чутки про придбання". Фірма заявила, що контактує з багатьма організаціями та органами влади, але "утримується від коментарів щодо спекуляцій та відкидає звинувачення щодо пропозицій щодо придбання компанії або її технології".

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.