Як виникло свято Тетянин день? За часів правління королеви Єлизавети Михайло Ломоносов і граф Іван Шувалов проявили ініціативу, яку підтримала імператриця. 25 січня 1755 року вона підписала указ "Про заснування Московського університету". Дата була обрана невипадково - у матері графа Шувалова Тетяни 25 січня був день народження і такий вчинок королеви став подарунком до свята. У той момент, коли на престол зійшов Микола II, торжество стали відзначати на території всієї імперії.
Цікаві факти:
В Європі середній вік студента становить приблизно двадцять п’ять з половиною років. Однак, в країнах СНД найбільше студентів з 18 до 21 року. А все із-за того, щоб не служити в армії.
За дослідженням компанії Everest Poker ясно наступне: більшість гравців становлять саме студенти. Показник залежить від країни: від 20% до 30%.
Існують випадки досить нетривіальних рішень студентів. Найчастіше таке трапляється через неуважність студентів. Коли математик Джордж Данциг запізнився на заняття в університет, він вирішив, що рівняння на дошці це і є домашнє завдання. На рішення непросте завдання йому знадобилося кілька днів. Як виявилося, він впорався із завданнями, які не можуть вирішити навіть вчені. Цей початківець математик просто не знав, що в цих завдань просто немає рішень, він знайшов їх за невеликий проміжок часу.
Шоколад Kit Kat на іспит беруть з собою студенти Китаю. Справа в тому, що з китайської мови «kitto katsu» означає «обов’язково переможемо». Таке словосполучення дуже схоже на назву шоколадки.
Сучасних студентів, які ще відвідують бібліотеки, залишилося не дуже багато. В основному всі користуються електронікою та інтернетом. Тепер студенти воліють здобувати інформацію з електронних носіїв. Наприклад, з такого гаджета, як PocketBook Pro 912. Діагональ його становить 9,7 дюйма, що дуже полегшує читання.
У Єльському університеті до сьогодні існує кумедна традиція. Студенти-старшокурсники охоче діляться конспектами зі своїми молодшими товаришами. За це останні повинні розплатитися, але не грошима. Тому, хто списав конспект, обводять очі зеленкою, після чого він змушений катати студента на спині протягом кількох годин.
У студентів є приказка «Сперечатися з викладачем – собі дорожче». Якось один студент Оксфорда це наочно підтвердив. В той час, коли проходила здача іспиту, він зажадав кухоль пива. Така була стародавня традиція цього знаменитого університету. Як не дивно, нахабний студент отримав те, що вимагав і тут же був оштрафований викладачем. Але абсолютно не за те, що дозволив собі розпивати спиртне. Послався викладач на ще більш давню традицію: навчаються цього престижного вузу заборонено з’являтися на іспит без шпаги.