У кожного з нас хоча б раз у житті темніло в очах. Але якщо потемніння в очах і запаморочення виникають постійно, це симптоми порушень в організмі. Ailas розповідає про можливі причини потемніння в очах, а також про те, що слід робити в таких випадках.
Зміна артеріального тиску
Потемніння в очах і шум у вухах може викликати різка зміна артеріального тиску: як підвищення, так і зниження. Подібні порушення виникають у задушливих закритих приміщеннях, наприклад, у кабінці ліфта чи автобусі. В цьому випадку необхідно забезпечити доступ свіжого повітря та, якщо можна, прилягти.
Гіпотонія нерідко є причиною різкого потемніння в очах. Сюди належить ортостатична гіпотонія — коли при різкій зміні положення тіла (при вставанні) виникає короткочасне потемніння в очах. Мозок при низькому артеріальному тиску, як і інші органи й тканини організму, отримує недостатню кількість кисню. Важливою частиною терапії в цьому випадку стає повноцінний відпочинок, а також прийом препаратів на основі кофеїну.
Не тільки недолік кровопостачання мозку, а й якість крові може бути причиною мозкової гіпоксії. Низький рівень гемоглобіну виникає через недостатнє харчування, порушення в засвоєнні їжі шлунково-кишковим трактом. В окремих випадках причиною залізодефіцитної анемії є рясні менструації у жінок. При анемії прописують залізовмісні препарати, комплекси вітамінів, проводиться терапія, спрямована на лікування основного захворювання.
Поширеною причиною потемніння та запаморочення є перебої в роботі серцевого м'яза. Порушення частоти скорочень серця (брадикардія) викликаються різними блокадами, ендокринними або нервовими патологіями. У деяких випадках при нормальному серцевому ритмі може спостерігатися зниження ударного об'єму серця через вроджені або набуті серцеві вади. При підозрі на захворювання життєво важливого органу рекомендується зняти електрокардіограму, за результатами якої лікар-кардіолог призначить терапію.
Потемніння в очах відзначається при патологічних змінах судин в шийному відділі хребта, транзиторних ішемічних атаках і збої роботи периферичної нервової системи (вегето-судинна дистонія).
Порушення обміну глюкози — гіпоглікемія також може призводити до потемніння в очах.
Нерідко разом з потемніння в очах пацієнти відзначають такі симптоми:
Не слід ігнорувати раптове потемніння в очах, особливо якщо воно з'являється знову і знову! Цей симптом може бути передвісником порушень в роботі вашого організму. Варто звернутися для обстеження до офтальмолога, терапевта та невролога.
Також ми розповідали про п’ять причин, чому з’являється дзвін у вухах.