Ситуація з ядерною безпекою на ЗАЕС погіршилася — МАГАТЕ

2 хв на прочитання18 Серпня 2024, 20:35
ЗАЕС. Архівне фото

Хоча жертв і пошкоджень обладнанні поки що нема.

Ситуація з ядерною безпекою на Запорізькій атомній електростанції погіршилася після удару безпілотника, який влучив у дорогу по периметру майданчика станції. Про це у суботу, 17 серпня, заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.

«Ми знову бачимо ескалацію загроз ядерній та фізичній ядерній безпеці, з якими стикається Запорізька атомна електростанція. Я, як і раніше, вкрай стурбований і повторюю свій заклик до максимальної стриманості з усіх боків і суворого дотримання п'яти конкретних принципів, встановлених для захисту станції», — сказав Гроссі.

За даними МАГАТЕ, вибухівка, яку приніс БПЛА, здетонувала безпосередньо за межами захищеної зони станції. Місце вибуху знаходилося поруч з основними ставками-охолоджувачами і приблизно за 100 м від Дніпровської лінії електропередач, єдиної лінії напругою 750 кВ, що забезпечує електропостачання ЗАЕС.

Жертв і пошкоджень обладнання АЕС не було. Однак було пошкоджено дорогу між двома головними воротами ЗАЕС.

Хто саме запустив безпілотник, в агентстві не повідомляють. У повідомленні зазначено, що попри неодноразові заклики Гроссі до стриманості команда МАГАТЕ протягом останнього тижня чула часті вибухи та постріли на різних відстанях від станції.

Значна пожежа на одній з градирень ЗАЕС, що сталася на початку тижня, призвела до суттєвих пошкоджень, хоча безпосередньої загрози ядерній безпеці не було.

Крім того, цього тижня команди МАГАТЕ, які забезпечують постійну присутність Агентства на Хмельницькій, Рівненській та Південноукраїнській АЕС, а також на Чорнобильському майданчику, повідомили про часті сигнали повітряної тривоги й атаки безпілотників.

«Атомні електростанції спроектовані таким чином, щоб бути стійкими до технічних або людських збоїв і зовнішніх подій, зокрема екстремальних, але вони не розраховані на прямий військовий напад, та й не повинні, як і будь-який інший енергетичний об'єкт у світі. Ця остання атака підкреслює вразливість таких об'єктів у зонах конфлікту та необхідність продовжувати моніторинг нестабільної ситуації», — підкреслив Гроссі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: