Догори
Дати відгук

Свято борщу прийде в календар: у Раді пропонують відзначати День української страви № 1

Відзначати пропонують щороку у другу суботу вересня.

1 хв на прочитання02 Грудня 2021, 13:24
Український борщ потрапив у ТОП-20 найсмачніших перших страв світу. Фото:Pixabay Український борщ потрапив у ТОП-20 найсмачніших перших страв світу. Фото:Pixabay
Поділитись:

Борщ має посісти достойне місце в календарі українців, подумали нардепи і вирішили встановити в Україні свято — День українського борщу. Відповідний проєкт постанови вже  зареєстровано на сайті парламенту під номером 6361.

Авторами цього документа є 24 народні депутати — від «Слуги народу», «Голосу», «Європейської Солідарності», груп «Партія «За майбутнє» та «Довіра», а також від позафракційних.

Автори документа вважають, що свято українського борщу збереже та вшанує традиційну українську кухню та культуру. Відзначати пропонують щороку у другу суботу вересня.

У супровідних документах до проєкту зазначається, що український борщ — традиційна перша страва українців, а також маркер національної ідентичності. Ця страва виявляє свою стійкість і історичну, географічну та навіть геополітичну тяглість.

Також нардепи справедливо зауважили, що неможливо уявити український дім без приготування борщу, страва відіграє важливу роль у культурі як прояв гостинності. 

Нагадаємо, український борщ потрапив до ТОП-20 найсмачніших перших страв світу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.