Крім фокусу на сталому розвитку та зеленій трансформації, Україна змушена спрямовує ресурси на оборону. Через ситуацію на сході та півдні з лютого 2022 року викиди парникових газів в Україні збільшились на 180 млн тонн CO₂. Та попри це Україна залишається надійним партнером для провідних держав світу у досягненні кліматичної нейтральності. На цьому наголосила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук на форумі “Кліматична та енергетична політика України у процесі вступу до ЄС”.
“Відновлення України буде відбуватися лише кліматично дружнім шляхом – це вже закладено у рамковому кліматичному законі. Найближчим часом запланований перегляд національно визначеного внеску разом з усіма країнами Паризької угоди. Активно розробляється довгострокова низьковуглецева стратегія. Наші успіхи будуть представлені на головній кліматичній події світу у 2024 році – СОР29 у Баку”, – розповіла Світлана Гринчук.
За її словами, проведена робота є вагомим аргументом у переговорному процесі. Україна готова до вступу в ЄС та виконує умови для отримання фінансової допомоги в межах Ukraine Facility.
У відомстві наголосили, що Національний план з енергетики та клімату (НПЕК), кліматична політика і стратегія низьковуглецевого розвитку є взаємопов’язаними елементами, що допомагають країні будувати майбутнє з чистою енергією, здоровим довкіллям та стійкою економікою. Це частини єдиної, цілісної екологічної політики України, яка визначає шлях до збереження природи та стійкого розвитку.
У межах заходу було оголошено про старт роботи в Україні Офісу зеленого переходу, який об’єднає зусилля зацікавлених осіб з боку Уряду, бізнесу, громадських організацій та міжнародних партнерів.
Більше новин читайте на GreenPost.