Зробити вибір ялинки екологічнішим можна кількома способами. Найкраще використовувати штучну ялинку, яку можна експлуатувати понад 10 років або купити якісну довговічну модель. Альтернативою є жива ялинка з розсадника з корінням, яку можна висадити після свят.
Можна також обрати декоративне дерево у горщику, дерев'яну або картонну конструкцію чи створити еко-інсталяцію з підручних матеріалів.
Важливо не купувати ялинки з вирубаних лісів, після використання здавати дерево на переробку та використовувати економічні світлодіодні прикраси. Головне - підійти до вибору ялинки свідомо та екологічно.
Як правильно утилізувати ялинку?
Якщо живу ялинку просто відправити на звалище, вона як і будь-яке органічне сміття виділятиме метан, що впливає на зміну клімату. Живу новорічну ялинку краще здати на переробку: з неї зроблять тріску і використовуватимуть як підстилку для тварин.
Жива ялинка у горщику
В останні роки багато магазинів продають невеликі хвойні дерева у горщику, які надалі можна висадити у відкритому ґрунті. Проте необхідно забезпечити спеціальні умови вдома, щоб потім пересадити дерево на ділянку. Після свят слід винести ялинку на балкон, де прохолодно і вона добре почуватиметься.
Замість ялинки – декор з ялинкових гілок
Зазвичай на базарах разом з ялинками продаються ялинкові гілки, які можна поставити у вази або придумати щось більш цікаве.
Більше новин читайте на GreenPost.