Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на тепловози та вагони ПРАТ «Газтранзит» вартістю понад 90 млн грн за несплату податків. Про це повідомила "УНІАН" пресслужба НАК «Нафтогаз України», яка є власником 40,2% акцій «Газтранзиту».
Як повідомили в Офісі генерального прокурора, за даними слідства, у 2019-2020 роках «Газтранзит» показав фінансово-господарські операції з компаніями по закупівлі тепловозів і вагонів, що мали ознаки фіктивності, за значно завищеними цінами, ухилившись від сплати податків на суму майже 40 млн грн.
«Вживаються заходи щодо встановлення всіх учасників схем ухилення від сплати податків», — повідомили в Офісі ДП.
«Нафтогаз України», заявив, що після отримання в травні 2020 року листа з Офісу генпрокурора щодо спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності "Газтранзиту" з низкою підприємств, що мають ознаки фіктивності, було відправлено відповідну вимогу щодо перевірки з цього питання.
«Газтранзиту» (40,22%), що належали російському «Газпрому» було стягнуто в рамках винесеного Антимонопольним комітетом України штрафу російської компанії.
Національне антикорупційне бюро в рамках досудового слідства встановило, що акції "Газтранзиту" було продано за заниженою ціною, домігшись накладення арешту на акції та передачі їх в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). У квітні 2020 року АРМА оголосило конкурс на управління акціями «Газтранзиту», який виграло АТ «Укртрансгаз», яке отримало 30 червня дозвіл АМКУ на управління 40,22% акцій «Газтранзиту».
Тим часом, очільнику "Нафтогазу" Коболєву виплатили зарплату у понад 21 мільйон гривень.