Суд повернув громаді Львова майже 3,3 га унікального заказника "Торфовище Білогорща"
Сільрада незаконно передала цінну землю природно-заповідного фонду у приватну власність гаражному кооперативу.

Завдяки втручанню Франківської окружної прокуратури міста Львова територіальній громаді буде повернуто право на земельну ділянку площею майже 3,3 гектара. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд, задовольнивши позов прокурорів.
Вказана земельна ділянка має особливу цінність, адже вона розташована в межах ландшафтного заказника місцевого значення "Торфовище Білогорща". Як вдалося довести прокурорам під час судового розгляду, Рясне-Руська сільська рада раніше діяла без належних правових підстав, коли ухвалила рішення про безоплатну передачу цієї землі у приватну власність гаражно-будівельному кооперативу.
Представники прокуратури наголосили, що земельна ділянка, що належить до природно-заповідного фонду, законодавчо не могла бути виділена під розміщення та експлуатацію будівель автомобільного транспорту чи для обслуговування гаражного кооперативу.
"Торфовище Білогорща" є унікальним природним об'єктом, створеним у 2019 році. Його мета – збереження цінних торфово-болотних комплексів у верхів'ях Білогірського потоку, де зафіксовано найглибше в регіоні залягання торфу. Важливо, що через територію заказника проходить лінія Головного європейського вододілу.
Цей ландшафтний заказник є домівкою для 42 видів рідкісних рослин та місцем поширення 25 видів тварин. Частина з цих тварин, включаючи комах, земноводних та птахів, занесена до Червоної книги України. Таким чином, "Торфовище Білогорща" має неоціниме екологічне та наукове значення для Львівщини та фактично є незрівнянним об'єктом в масштабах усієї України.
Виявивши порушення закону, прокуратура звернулась до судових органів із позовною заявою, вимагаючи визнати рішення сільради недійсними та скасувати державну реєстрацію права власності на ділянку за кооперативом.
Після того, як рішення Господарського суду офіційно набуде законної сили, прокурори обіцяють вжити всіх необхідних заходів для забезпечення його реального виконання та фактичного повернення землі у відання громади.
Більше новин читайте на GreenPost.







